Pogoń zgodnie z planem, nudy w Mielcu i pudło Zwolińskiego, czyli sobota w Ekstraklasie

Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk
Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk fot. PressFocus

Na sobotę zaplanowano trzy mecze w ramach 24. kolejki PKO Ekstraklasy. W pierwszym spotkaniu dnia Pogoń Szczecin zgodnie z oczekiwaniami pokonała na własnym boisku Wisłę Płock 2:0. W kolejnym starciu Warta Poznań bezbramkowo zremisowała ze Stalą Mielec. Tymczasem w meczu przyjaźni we Wrocławiu miejscowy Śląsk zremisował 1:1 z Lechią Gdańsk.

Pech Wisły w Szczecinie. Goście mieli słupek i poprzeczkę

Pogoń Szczecin zgodnie z oczekiwaniami zainkasowała w tym meczu trzy punkty. Goście z Płocka mogli zawalczyć o korzystny wynik, ale uderzali w słupek i poprzeczkę. Bramki dla gospodarzy zdobywali Adrian Benedyczak i Michał Kucharczyk.

Pełna relacja z meczu >

Brak emocji w meczu beniaminków

Spotkanie Warty Poznań ze Stalą Mielec było meczem dla koneserów. Było dużo walki w środku pola, ale zdecydowanie brakowało akcji, które zagrażałyby bramce rywala. Obie drużyny oddały łącznie trzy celne uderzenia, dlatego tablica wyników po końcowym gwizdku wskazywała na bezbramkowy remis.

Pełna relacja z meczu >

Podział punktów we Wrocławiu

Śląsk Wrocław w ostatnim sobotnim meczu 24. kolejki PKO Ekstraklasy zremisował 1:1 ze Śląskiem Wrocław. W 81. minucie piłkę meczową miał Łukasz Zwoliński, który mógł dać trzy oczka gościom. Napastnik Biało-zielonych w sobie tylko znany sposób zmarnował klarowną sytuację.

Pełna relacja z meczu >

Aktualna tabela Ekstraklasy

Komentarze