Wisła opublikowała komunikat. Kibice muszą uzbroić się w cierpliwość

Jakub Błaszczykowski
PressFocus Na zdjęciu: Jakub Błaszczykowski

Wisła Kraków przed tygodniem straciła szanse na utrzymanie się w Ekstraklasie i w przyszłym sezonie będzie występować na jej zapleczu. W ostatnich dniach kibice Białej Gwiazdy nie kryli rozgoryczenia i domagali się wyjaśnień od władz klubu. Te, zgodnie z opublikowanym w piątek oficjalnym komunikatem, mają jednak otrzymać dopiero 13 czerwca, tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu.

  • Wisła Kraków po 26 latach żegna się z rozgrywkami Ekstraklasy
  • Władze klubu tuż przed rozpoczęciem przygotowań do sezonu 2022/23 zamierzają szczegółowo omówić sytuację klubu
  • Podczas konferencji prasowej kibice mają poznać między innymi strategię i plan Wisły na kolejny sezon

Kibice Wisły chcą wyjaśnień

Wisła Kraków po fatalnym sezonie nie zdołała zrealizować głównego celu, jakim było utrzymanie się w szeregach Ekstraklasy. Ostatnie ligowe spotkanie z Wartą Poznań, podczas którego kibice zamierzają wyrazić swoje stanowisko, nie ma już żadnego znaczenia. W przyszłym sezonie zagra w Fortuna 1. Lidze.

Fani Białej Gwiazdy w ostatnich dniach oczekiwali od najważniejszych osób w klubie konkretnych informacji o planie, jaki mają na klub po spadku z Ekstraklasy. Teraz będą musieli się jednak uzbroić w cierpliwość. Klub w oficjalnym komunikacie poinformował, że wszystkie informacje zostaną udzielone podczas konferencji prasowej, która odbędzie się 13 czerwca.

Komunikat Wisły Kraków

“13 czerwca 2022 roku zawodnicy pierwszej drużyny TS Wisła Krakow SA rozpoczną przygotowania do sezonu 2022/2023. Przed pierwszym treningiem klub planuje zorganizować konferencję prasową z udziałem właścicieli i władz, na której zostaną przedstawione informacje o strategii, planach i strukturze Wisły w kolejnym sezonie.

Jednocześnie informujemy, iż władze klubu prowadzą szeroko zakrojone działania mające na celu stworzenie warunków pozwalających na jak najszybszy powrót pierwszej drużyny do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Trwają również konsultacje z najważniejszymi Sponsorami i Partnerami biznesowymi.

Władze i właściciele klubu w pełni rozumieją rozgoryczenie, zniecierpliwienie i zaniepokojenie panujące wśród sympatyków Wisły Kraków. Zwracamy się jednak z uprzejmą prośbą o zrozumienie zaistniałej sytuacji, która szczegółowo zostanie omówiona podczas zapowiedzianej konferencji prasowej.”

Kosowski i Motyka także chcą poznać plan

Oczekiwania kibiców Wisły podziela również były zawodnik klubu Kamil Kosowski. – Jako kibic chciałbym poznać plan, jaki ma Wisła. Chcę dowiedzieć się, czy w ogóle jest na czym opierać nadzieje, czy awans w przyszłym roku jest możliwy, czy to będzie trzeba odłożyć w czasie, bo aktualnie sytuacja klubu nie pozwala spoglądać na przyszłość tak daleko. Wydaje mi się, że każdy, komu Wisła nie jest obojętna, tak podchodzi do sprawy – mówił Kosowski w niedawnym wywiadzie dla Goal.pl.

Na rozsądne decyzje liczy również inna legenda klubu Marek Motyka. – Wierzę, że ludzie, którzy są w Wiśle, się nie załamią. Liczę na to, że zostaną podjęte mądre decyzje. Wierzę w Pana Błaszczykowskiego, jego brata. Wierzę w trenera Brzęczka. Ufam całemu zarządowi, którzy w trudnym momencie ratowali klub. Tym razem zostali znokautowani, ale mam nadzieję, że czekają nas rozsądne decyzje. Mam też nadzieję, że władze klubu kolejny raz będą mogli liczyć na kibiców. Wierzę, że Ci nie odwrócą się od Wisły. Na pewno będą krytycy, ale będą też ludzie, którzy będą chcieli pomóc. Liczę po cichu, że ta druga grupa osób będzie liczniejsza – mówił szkoleniowiec w rozmowie z Goal.pl.

Komentarze