Wisła Kraków blisko zatrudnienia byłego trenera Viktorii Pilzno

Adrian Gula
Adrian Gula fot. PressFocus

Wisła Kraków po rozstaniu z trenerem Peterem Hyballą wciąż jest w trakcie poszukiwania nowego szkoleniowca. W kręgu zainteresowania sterników Białej Gwiazdy jest Adrian Gula, czytamy na łamach Blesk.

  • Wisła Kraków wciąż jest w trakcie poszukiwania nowego trenera
  • Propozycję z klubu Ekstraklasy otrzymał podobno Adrian Gula
  • Słowak znajduje się też na ceowniku dwóch ekip ze Słowacji

Wisła Kraków przed nowym rozdaniem

Wisła Kraków nie jest jedynym klubem, który pytał o słowackiego szkoleniowca. 45-latek jest w trakcie analizy ofert, które otrzymał.

Gula według informacji dziennika Blesk znajduje się na radarze dwóch klubów ze Słowacji, a także Jagiellonii Białystok. Czescy dziennikarze dają jednak do zrozumienia, że najatrakcyjniejsza dla trenera miała być oferta od decydentów Białej Gwiazdy.

Ciekawe jest to, że były opiekun Victorii Pilzno miał mieć czas na podjęcie decyzji do czwartku. Można się zatem spodziewać tego, że wkrótce stanie się jasne, jaka przyszłość będzie czekać Gulę.

Doświadczony trener już od dekady jest łączony z różnymi klubami z Polski. W swoim trenerskim CV ma takie zespoły jak: AS Trencin, czy MSK Zilina. W przeszłości był też selekcjonerem młodzieżowej reprezentacji Słowacji. Jego największym sukcesem jest natomiast mistrzostwo Czech wywalczone w sezonie 2016/2017.

Gdyby faktem stało się, że Słowak obejmie stery nad Białą Gwiazdą, to będzie przed zadaniem poprawy pozycji z poprzedniej kampanii. Wisła zajęła w niej dopiero 13. miejsce, mając oczko więcej od Cracovii.

Start nowego sezonu zaplanowany jest na 23-25 lipca. Na razie nie jest znany szczegółowy terminarz, gdyż wciąż o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej walczą ekipy z Fortuna 1 Ligi.

Zobacz więcej: Peter Hyballa po rozstaniu z Wisłą szybko znalazł nowy klub

Komentarze