Szalone minuty w Łodzi! Lech triumfuje w hicie Ekstraklasy [WIDEO]

Lech Poznań po emocjonującej drugiej połowie pokonał na wyjeździe Widzewa Łódź 2-1. Bramki dla Kolejorza zdobyli Filip Marchwiński i Kristoffer Velde. Dla łodzian trafił natomiast Bartłomiej Pawłowski.

Bartłomiej Pawłowski
19.03.2023 Lodz Pilka nozna PKO Ekstraklasa 2022/2023 Widzew Lodz - Lech Poznan N/z Bartlomiej Pawlowski, Joel Pereira Foto Adam Starszynski / PressFocus 19.03.2023 Lodz Football PKO Ekstraklasa2022/2023, polish top division Widzew Lodz - Lech Poznan Bartlomiej Pawlowski, Joel Pereira Credit Adam Starszynski / PressFocus Na zdjęciu: Bartłomiej Pawłowski
  • Lech Poznań pokonał Widzewa Łódź 2-1
  • Wszystkie trzy bramki padły po przerwie
  • Dla gospodarzy strzelił Bartłomiej Pawłowski, zaś dla gości Filip Marchwiński i Kristoffer Velde

Świetna druga połowa w Łodzi

Najciekawiej zapowiadającym się wydarzeniem 25. kolejki Ekstraklasy było z pewnością starcie w Łodzi, gdzie miejscowy Widzew podejmował Lecha Poznań. Obie drużyny walczą o ligowe podium i udział w przyszłej edycji europejskich rozgrywek.

Pierwsza połowa nie zapewniła większych emocji. Na murawie dominowali gospodarze, choć nie tworzyli sobie okazji strzeleckich. Uderzeń na bramkę Widzewa nie oddawali także piłkarze Lecha Poznań. Do przerwy na tablicy wyników widniał więc bezbramkowy remis.

Druga połowa zasłużyła natomiast na miano hitu Ekstraklasy. Na pierwsze trafienie czekaliśmy do 71. minuty. Widzew przeprowadził składną akcję, a po precyzyjnym zagraniu w pole karne Patryka Stępińskiego do siatki trafił Bartłomiej Pawłowski.

Gospodarze zdobyli zasłużoną bramkę, ale z prowadzenia cieszyli się zaledwie dwie minuty. Błyskawicznie odpowiedział Filip Marchwiński, który mocnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce.

Po strzeleniu gola Kolejorz poszedł za ciosem. W 79. minucie Joel Pereira wrzucił piłkę w pole karne, a Kristoffer Velde trafił głową na 2-1 dla gości.

Widzew do samego końca starał się wyrównać, ale nie był już w stanie realnie zagrozić mistrzowi Polski. Ekipa Johna van den Broma wywiozła z Łodzi cenne trzy punkty.