Stal ogłosiła nazwisko nowego trenera. To legenda klubu

Włodzimierz Gąsior
Włodzimierz Gąsior PressFocus

Włodzimierz Gąsior został nowym szkoleniowcem Stali Mielec – poinformował w poniedziałek klub w oficjalnym komunikacie. Na stanowisku tym zastąpił niespodziewanie zwolnionego Leszka Ojrzyńskiego.

Legenda Stali wraca do klubu

72-latek jest jedną z legend mieleckiego klubu. W pierwszej drużynie w latach 1968-1977 rozegrał ponad 300 spotkań, dwukrotnie zdobywając z nią mistrzostwo Polski (1973, 1976).  W późniejszych latach kilkukrotnie obejmował również posadę trenera Stali. Po raz ostatni pracował z zespołem w latach 2012-2014.

Przez ostatnie dwa lata doświadczony szkoleniowiec pozostawał bez pracy, po tym jak w marcu 2019 roku rozstał się z Siarką Tarnobrzeg. Na swoim koncie ma również prowadzenie takich klubów jak Hetman Zamość, Stal Stalowa Wola, Motor Lublin, Korona Kielce, KSZO Ostrowiec i ŁKS Łódź.

Teraz władze klubu z Mielca powierzyli Włodzimierzowi Gąsiorowi misję uratowania Ekstraklasy dla Stali. Aktualnie drużyna zajmuje ostatnie miejsce w tabeli (spada tylko ostatnia drużyna), ale ma tylko jeden punkt straty do Podbeskidzia Bielsko-Biała i jedno spotkanie do rozegrania więcej.

Gąsior po raz pierwszy drużynę w tym sezonie poprowadzi 18 kwietnia (niedziela). Rywalem Stali na jej stadionie będzie Zagłębie Lubin.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 18. kwietnia 2021 12:28.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze