Legia – Stal. Runjaić: wygraliśmy z bardzo niewygodnym rywalem

Legia Warszawa pokonała Stal Mielec 2:0 w meczu 24. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Kosta Runjaić na konferencji prasowej docenił rywala Wojskowych.

Kosta Runjaić
PressFocus Na zdjęciu: Kosta Runjaić
  • Legia dopisała do swojego dorobku kolejne trzy punkty
  • Stołeczny klub tym razem poradził sobie ze Stalą (2:0)
  • Runjaić jest bardzo zadowolony po zwycięstwie jego ekipy

“Nie utrzymywaliśmy się długo przy piłce, ale zachowaliśmy dyscyplinę”

Legia Warszawa depcze po piętach Rakowowi Częstochowa i wydaje się, że jest jedynym zespołem, który może zagrozić Medalikom w walce o mistrzostwo Polski. Wojskowi w niedzielę wieczorem na własnym stadionie podejmowali Stal Mielec i wygrali 2:0 z Biało-Niebieskimi. Trener gospodarzy Kosta Runjaić uważa drużynę Adama Majewskiego za bardzo niewygodnego rywala.

Zachowaliśmy czyste konto i wygraliśmy ze Stalą Mielec po bardzo trudnym meczu. Graliśmy z bardzo niewygodnym i trudnym rywalem. Stal była najlepszą drużyną, która zagrała przy Łazienkowskiej w tym roku. Nie graliśmy tak, jak wyglądało to w poprzednich spotkaniach. Nie utrzymywaliśmy się długo przy piłce, ale zachowaliśmy dyscyplinę – powiedział Runjaić.

Niedzielny mecz na pewno był bardzo emocjonujący. Co ważne, strzelaliśmy gole w ważnych momentach. Jestem bardzo zadowolony. Przed nami chwila odpoczynku, a następnie rozpoczynamy przygotowania do spotkania z Radomiakiem – dodał.

W tej chwili tylko jeden rywal jest powyżej nas. Stal gra naprawdę dobrze od początku rundy. W wielu meczach brakowało jej szczęścia. Szanujemy każdego rywala, a dzisiaj Stal zagrała fantastyczne spotkanie. Wiemy, że dla każdej drużyny remis z Legią jest jak zwycięstwo. Przebiegliśmy powyżej 121 kilometrów, rywal niewiele mniej. To pokazuje, że daliśmy z siebie wszystko. Przypominam, że Stal zremisowała z Rakowem Częstochowa. Nie mam dlaczego być zaniepokojony po tym spotkaniu. Wygraliśmy z bardzo niewygodnym rywalem. Każdy mecz w Ekstraklasie jest bardzo trudny. W każdym trzeba dać z siebie sto procent – zakończył.

  • Czytaj więcej:
Bartosz Śpiączka dla Goal.pl: padło wiele nieprawdziwych rzeczy
Bartosz Śpiączka

Otwartość na media Ostatnio w Polsce głośno było o postawie trenera Goncalo Feio w Motorze Lublin. Pan ma jakieś zdanie na ten temat? Docierały do mnie jakieś krótkie komunikaty medialne. Ogólnie jednak staram się nie angażować w “wojenki internetowe”. Nie było mnie na miejscu, więc trudno, abym mógł przedstawić rzetelne stanowisko. Dziennikarze lubią poruszać takie

Czytaj dalej…

Komentarze