Kibice Legii Warszawa
Kibice Legii Warszawa fot. Karol Cichoń / WislaKrakow.com

Ricardo Sa Pinto pożegna się z Legią

Prezes warszawskiej Legii w osobie Dariusza Mioduskiego poinformował w programie “Sekcja Piłkarska, że Ricardo Sa Pinto przestanie być trenerem stołecznej drużyny. Wszystko wskazuje na to, że następcą Portugalczyka zostanie Aleksandar Vuković, chociaż nie jest to kwestia przesądzona.

Czytaj dalej…

– Mogę potwierdzić, że dziś podjąłem decyzję, że trener Sa Pinto nie będzie już trenerem. Dziś zaczęliśmy rozmowy, jutro je pewnie dokończymy. We wtorek czeka nas trening, rozmawiamy o tym kto go poprowadzi. Naturalnym następcą jest Aco Vuković, który właśnie zdaje ostatnie egzaminy na kursie UEFA Pro. Ale to nic potwierdzonego czy to będzie on – mówił sternik aktualnych mistrzów Polski w programie “Sekcja Piłkarska”.

Przypomnijmy, że portugalski trener objął stery nad Legią w sierpniu minionego roku. Sa Pinto prowadził stołeczną drużynę w 28 spotkaniach, w których wygrał 16 meczów, zremisował sześć i przegrał także sześć. Warto odnotować, że pod batutą Portugalczyka legioniści odpadli z europejskich pucharów po starciu z F91 Dudelange, z kolei ostatnio z Totolotek Pucharu Polski warszawską ekipę wyeliminował Raków Częstochowa.

Legia plasuje się aktualnie w tabeli Lotto Ekstraklasy na drugiej pozycji, tracąc pięć punktów do prowadzącej Lechii Gdańsk.


Komentarze