Raków mistrzem Polski. Cięcie budżetu i co dalej

Raków Częstochowa pierwszy raz w historii zostanie mistrzem Polski. Właściciel klubu ma wyraźnie ochotę na więcej, a jednocześnie tnie budżet transferowy i zatrudnia niskobudżetowego trenera. Jak to wszystko rozumieć i czy to oznacza spore ryzyko dla dalszych sukcesów klubu? O tym w najnowszej Przemowie.

Przemowa
Obserwuj nas w
Na zdjęciu: Przemowa
  • Sądząc po średniej punktowej, Raków Częstochowa jest najmocniejszym mistrzem Polski od kilkunastu lat
  • Ale nie da się ukryć, że ten zespół zmieni się na przestrzeni najbliższych miesięcy. Próbujemy odpowiedzieć, w jakim kierunku ta zmiana pójdzie
  • Dlaczego zagrożeniem nie jest oszczędność transferowa, ale zagrożenia leżą w innych miejscach, nie tylko w odejściu Marka Papszuna?

Raków Częstochowa. Co po mistrzostwie?

W najnowszej “Przemowie” o tym, dlaczego zmiana Marka Papszuna na Dawida Szwargę nie jest bardziej ryzykowna od sięgnięcia po bardziej doświadczonego trenera, jaki priorytet na nowy sezon przyjmie “nowy Raków”, czemu pół miliona euro na transfery to nie musi być mało, jak zmieni się podejście do młodzieżowców w Częstochowie oraz w stronę którego klubu spogląda dziś Michał Świerczewski rozmyślając o ścieżce Rakowa.

Komentarze