Raków triumfuje w hicie. Dwa kapitalne gole dały trzy punkty [WIDEO]

Raków Częstochowa pokonał Pogoń Szczecin w hitowym spotkaniu 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Zwycięstwo gościom zapewniły znakomite trafienia Koczerhina i Jeana Carlosa.

Raków Częstochowa
PressFocus Na zdjęciu: Raków Częstochowa
  • Pogoń Szczecin – Raków Częstochowa to drugie niedzielne spotkanie w PKO BP Ekstraklasie
  • Goście za sprawą Koczerhina rozpoczęli strzelanie w 38. minucie
  • Po 53. minutach przyjezdni prowadzili już 2:0

Raków wygrywa hit po efektownych golach

Aż do 38. minuty nie sposób było wskazać wyraźnego faworyta starcia Pogoń SzczecinRaków Częstochowa. Obie ekipy miały swoje sytuacje, ale to podopieczni Marka Papszuna jako pierwsi zamienili okazję na gola. Goście ruszyli lewym skrzydłem – Ben Lederman dograł do Władysława Koczerhina, ten ruszył z piłką i z narożnika szesnastki technicznym strzałem pokonał Dante Stipicę.

Niedługo po zmianie stron częstochowianie prowadzili już 2:0. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Vladislavs Gutkovskis zgrał głową, a Jean Carlos pokusił się o uderzenie z powietrza, co zaowocowało kapitalnym trafieniem. Golkiper Portowców zrobił właściwie wszystko, co było w jego mocy, ale nie był w stanie zatrzymać bezbłędnej próby swojego byłego kolegi z szatni.

W 77. minucie Pogoń miała niemal stuprocentową okazję na bramkę kontaktową. Pontus Almqvist wpadł w pole karne i uderzył, ale przegrał pojedynek z Vladanem Kovaceviciem! Do piłki dopadł Damian Dąbrowski, który uderzył bez przyjęcia, ale trafił tylko w Stratosa Svarnasa.

Raków Częstochowa zdołał obronić prowadzenie i sięgnął po trzy punkty w Szczecinie. Drużyna Marka Papszuna przewodzi ligowej stawce z dziewięciopunktową przewagą nad Legią Warszawa.

Pogoń Szczecin – Raków Częstochowa 0:2 (0:1)