Pogoń zatrzyma ważnego zawodnika? Gustafsson uchylił rąbka tajemnicy: chce zostać

Koniec ligowego sezonu zbliża się wielkimi krokami, zatem najważniejszym tematem powoli staje się okienko transferowe. Trener Pogoni Szczecin Jens Gustafsson został zapytany o szanse na zatrzymanie wypożyczonego Pontusa Almqvista.

Pontus Almqvist
fot. PressFocus Na zdjęciu: Pontus Almqvist
  • Pogoń Szczecin przed ostatnią kolejką sezonu może jeszcze zająć trzecie miejsce w Ekstraklasie
  • Jens Gustafsson zabrał głos na temat nadchodzącego okienka transferowego
  • Szkoleniowiec widzi możliwość zatrzymania w zespole wypożyczonego Pontusa Almqvista

“To ważne przesłanie dla kibiców”

Pogoń Szczecin walczy z Lechem Poznań o trzecie miejsce na koniec sezonu. Przed ostatnią kolejką Portowcy tracą do Kolejorza punkt, a w sobotę zagrają przed własną publicznością z Radomiakiem Radom.

Na konferencji prasowej Jens Gustafsson został zapytany o plany związane z nadchodzącym okienkiem transferowym. Wypowiedział się także w kwestii przyszłości Pontusa Almqvista, który w Szczecinie przebywa jedynie na wypożyczeniu. Szwedzki napastnik spisuje się bardzo dobrze i chce zostać w polskim klubie na dłużej.

– Wiem, że po meczu z Radomiakiem wiele pytań będzie dotyczyło transferów. Moje spojrzenie jest takie, że musimy zaufać zawodnikom, którzy już są w klubie i bardzo ciężko dotychczas pracowali. Oczywiście chcemy dokonać przy tym kilku ruchów. Nie możemy spodziewać się ich zbyt wielu, ponieważ nie pozwala nam na to sytuacja finansowa, ale chcemy się wzmocnić i postaramy się znaleźć na to rozwiązanie.

– Co do Pontusa, on chce pozostać w Pogoni. To ważne przesłanie dla kibiców. On ma tu swoich fanów, przed którymi uwielbia grać. Musimy jednak spoglądać także na sytuację finansową i wziąć za to odpowiedzialność. To jest mój przekaz dla kibiców. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, ale musimy przy tym pamiętać o sytuacji finansowej, w jakiej jesteśmy. Zobaczymy, co się wydarzy – mówi Gustafsson.

Zobacz również: Napastnik Śląska wierzy w utrzymanie. “Zrekompensujemy wcześniejsze niepowodzenia”

Komentarze