Mistrz zdominował Nafciarzy, pewny triumf Lechii

Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze
Pressfocus Na zdjęciu: Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze

Legia Warszawa w derbach Mazowsza pokonała pewnie 5:2 Wisłę Płock w meczu 18. kolejki PKO Ekstraklasy. Tymczasem wciąż niepokonane w tym roku w lidze pozostaje Podbeskidzie Bielsko-Biała, które podzieliło się punktami z Jagiellonią Białystok, remisując 1:1. Z kolei Lechia pokonała w dobrym stylu 2:0 Górnika Zabrze.

Legia na piątkę

Kiedy Legia Warszawa prowadziła z Wisłą Płock już 3:0, to wydawało się, że podopieczni Czesława Michniewicza bez problemów pokonają rywali. Goście zdołali jednak odpowiedzieć dwoma bramkami. Druga połowa należała jednak do mistrzów kraju. Ostatecznie zawodnicy ze stolicy wygrali 5:2. W tym momencie Legia Warszawa jest na pierwszym miejscu.

Pełna relacja z meczu >

Dominacja Górali do przerwy, metamorfoza Jagi w drugiej połowie

Podbeskidzie Bielsko-Biała zremisowało w drugim sobotnim spotkaniu 18. kolejki PKO Ekstraklasy z Jagiellonią Białystok 1:1. W pierwszej połowie zespołem aktywniejszym w ofensywie byli gospodarze, ale po zmianie stron sytuacja uległa zmianie. Zatem podział punktów wydaje się sprawiedliwym rozstrzygnięciem.

Maszyna Stokowca się rozpędza

Piłkarze Lechii byli faworytem domowego starcia z Górnikiem i wywiązali się z tej roli bardzo dobrze. Gospodarze w pierwszej połowie strzelili dwa gole i nie oddali już prowadzenia. Zabrzanie stworzyli sobie kilka niezłych okazji bramkowych, ale nie zdołali odrobić strat i musieli uznać wyższość rywala.