Ogłoszono oficjalny komunikat ws. meczu Legia – Zagłębie

Piłkarze Legii Warszawa
Obserwuj nas w
fot. PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Legii Warszawa

Mecz Legia Warszawa – Zagłębie Lubin zgodnie z wcześniejszymi informacjami medialnymi został przełożony. Spotkanie mistrzów Polski z Miedziowymi odbędzie się 15 grudnia. Klub ze stolicy Polski wydał oficjalny komunikat w sprawie.

  • W związku z występem Legii Warszawa w europejskich pucharach sobotni mecz ligowy został przełożony
  • Mistrz Polski będzie mógł spokojnie przygotowywac się do rewanżowego starcia z Dinamo Zagrzeb
  • Potyczka z mistrzem Chorwacji odbędzie się we wtorek o 21:00

Legia do grudnia rozegra blisko 30 meczów

Mecz Legia WarszawaZagłębie Lubin nie zostanie rozegrany w pierwotnie ustalonym terminie z powodu występu Wojskowych w III rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów. Stołeczny klub wysłał wniosek o przełożenie spotkania, który został rozpatrzony pozytywnie.

“Informujemy, że z uwagi na to, iż rewanżowe spotkanie 3. rundy el. Ligi Mistrzów UEFA z GNK Dinamo odbędzie się już w najbliższy wtorek przy Łazienkowskiej, spotkanie Legii Warszawa z Zagłębiem Lubin w ramach 3. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy, które miało się odbyć się w sobotę, 7 sierpnia o godz. 20:00, zostanie rozegrane w innym wolny terminie” – czytamy w oświadczeniu opublikowany na stronie Legia.com.

Oficjalne stanowisko w sprawie przekazała również Ekstraklasa SA, dodając, że spotkanie zostało przełożone na 15 grudnia.

“Ekstraklasa S.A. na wniosek Legii Warszawa podjęła decyzję o przełożeniu sobotniego meczu 3. kolejki z KGHM Zagłębiem Lubin. Spotkanie zostanie rozegrane 15 grudnia” – brzmi komunikat prasowy.

Legia w pierwszym starciu z Dinamo na Stadion Maksimir zremisowała 1:1. Gola wyrównującego dla legionistów strzelił Ernest Muci. Tymczasem wynik rywalizacji otworzyło trafienie Bruno Petkovicia, który strzałem głową zmusił do kapitulacji Artura Boruca.

Czytaj więcej: Burza po apelu Michniewicza związana z przełożeniem meczu

Komentarze