Nieudany debiut Lukasa Podolskiego w Górniku Zabrze

Lukas Podolski

Lukas Podolski rozegrał właśnie pierwszy mecz dla Górnika Zabrze. Co prawda, Trójkolorowi przegrali w ostatnim sparingu z Banikiem Ostrawą (1:3), ale głównym wydarzeniem była prezentacja 130-krotnego reprezentanta Niemiec. Doświadczony napastnik wystąpił tylko w pierwszej połowie, nie notując gola ani asysty.

• Lukas Podolski rozegrał pierwsze spotkanie dla Górnika Zabrze
  • Mistrz Świata z 2014 r., wystąpił tylko w pierwszej połowie
  • PKO Ekstraklasa rusza już 23 lipca

Lukas Podolski zadebiutował w Górniku Zabrze

Sobotnią rywalizację Górnika Zabrze z Banikiem Ostrawą poprzedziła kameralna prezentacja całej drużyny Trójkolorowych. Początkowo na płycie boiska pojawiła się prezydent miasta, Małgorzata Mańka-Szulik, która wraz z klubowymi przedstawicielami przywitała piłkarzy.

Z kolei na samym końcu na murawę wyszedł nowy bramkarz, Grzegorz Sandomierski i zaraz potem wbiegł Lukas Podolski.

Nieudany debiut Lukasa Podolskiego

W sobotę zespół Jana Urbana rozegrał siódmy mecz kontrolny. Był to już ostatni pojedynek zabrzan przed startem PKO Ekstraklasy. Wcześniej Górnik pokonał MFK Karwinę (2:1), Puszczę Niepołomice (3:0), Wartę Poznań (2:1) oraz uległ Omonii Nikozji (3:4), Hapoel Beer Szewie (0:3) i Arce Gdynia (1:2).

Od pierwszych minut na boisku mogliśmy oglądać Lukasa Podolskiego. Mistrz Świata z 2014 r., rozegrał tylko trzy kwadranse, nie notując przy tym asysty czy gola. Finalnie Trójkolorowi przegrali z ekipą z czeskiej czołówki (1:3). Zdecydowanie więcej działo się w pierwszej połowie. Po półgodzinie rywalizacji na prowadzenie wyszli goście. W pewnym momencie można było odnieść wrażenie, że Górnik zaczął dominować i efektem tego był gol na wagę remisu Cholewiaka.

Na nieszczęście ekipy z Zabrza, Banik jeszcze przed zejściem do szatni strzelił drugą bramkę, a na początku drugiej odsłony ostateczny rezultat ustalił Kuzmanovic.

Kiedy startuje PKO Ekstraklasa?

PKO Ekstraklasa ruszy na dobre już w najbliższy piątek. W 1. kolejce Górnik Zabrze zagra na wyjeździe z Pogonią Szczecin i będzie to kolejna okazja do obejrzenia Lukasa Podolskiego oficjalnie debiutującego już w naszej lidze.

Przeczytaj również: Kiedy rusza PKO Ekstraklasa 2021/22?