Czystki w Legii Warszawa. Czterech piłkarzy może odejść

Legia Warszawa ma przed sobą bardzo pracowitą zimę. W pierwszej kolejności "Wojskowi" chcą pozbyć się z klubu niepotrzebnych zawodników. Potem przyjdzie czas na decyzję w sprawie wygasających kontraktów takich piłkarzy jak Josue czy Artur Jędrzejczyk.

Piłkarze Legii Warszawa
Obserwuj nas w
Imago / Paweł Jaskółka Na zdjęciu: Piłkarze Legii Warszawa
  • Legia Warszawa przygotowuje się do zimowego okienka transferowego
  • Z klubem może pożegnać się aż czterech zawodników
  • W czerwcu kończą się umowy kilku kluczowych piłkarzy

Legia Warszawa pozbywa się niepotrzebnych zawodników

Dyrektor Sportowy Legii Warszawa w pocie czoła przygotowuje plan na zbliżające się okienko transferowe. Według informacji “TVP Sport” z klubem ze stolicy pożegna się w styczniu aż czterech piłkarzy. Drużynę na pewno opuści Patryk Sokołowski, którego umowa wygasa z końcem sezonu. Większych szans na grę w zespole nie ma Igor Kharatin oraz Lindsay Rose. Obaj zawodnicy dostali zielone światło, żeby znaleźć nowe miejsce pracy. Pod znakiem zapytania stoi przyszłość Makany Baku. Niemiec nie jest pierwszym wyborem Kosty Runjaicia. Z tego względu on również może na początku roku zmienić klub.

Jacek Zieliński musi zająć się również wygasającymi w czerwcu umowami. Kontrakty Artura Jędrzejczyka, Josue, Yuriego Ribeiro oraz Thomasa Pekharta kończą się w czerwcu. Legia wciąż nie podjęła decyzji odnośnie przyszłości kluczowych piłkarzy. Ewentualne rozmowy mają ruszyć w przyszłym roku.

Legia zajmuje 5. miejsce w lidze z dorobkiem 28 punktów. Do lidera z Wrocławia tracą 9 “oczek”, lecz mają jeden mecz rozegrany mniej. W tym tygodniu wicemistrzowie Polski zmierzą się z Koroną Kielce w 1/8 finału Pucharu Polski, a następnie udadzą się do Łodzi. Tam zagrają z ŁKS-em w meczu 18. kolejki Ekstraklasy.

POLECAMY TAKŻE

Komentarze