Patryk
Sokołowski

Patryk Sokołowski to polski piłkarz występujący na pozycji defensywnego pomocnika. Od 2024 roku zawodnik Cracovii. Mistrz Polski z Piastem Gliwice.

Czytaj dalej…

88
IMAGO/Mikołaj Barbanell
Imię i nazwisko Patryk Sokołowski
Data urodzenia 1994-09-25
Miejsce urodzenia Warszawa
Narodowość Polska
Aktualny klub Cracovia
Pozycja defensywny pomocnik
Waga 73 kg
Wzrost 182 cm

Patryk Sokołowski – kariera

Patryk Sokołowski jest wychowankiem Legii Warszawa. Ta zimą 2014 roku wypożyczyła go do Olimpii Elbląg. Po powrocie uznano, by nie wiązać z pomocnikiem dalszych planów. Odszedł do Znicza Pruszków, stamtąd, z kolei, do Olimpii Elbląg. W tej drużynie spędził dwa lata, by przenieść się za darmo do zespołu Wigry Suwałki. Przełomem okazał się jednak transfer do Piasta Gliwice latem 2018 roku. W swoim pierwszym sezonie pomógł drużynie w sięgnięciu po historyczne mistrzostwo Polski. Pozostał w Gliwicach aż do zimy 2022 roku.

Wówczas zgłosił się po niego macierzysty klub – Legia – nie mógł zatem odmówić. W zespole Wojskowych pełnił jednak głównie rolę rezerwowego. Jego rola w drużynie z biegiem czasu była coraz mniejsza i z końcem 2023 roku obie strony postanowiły się rozstać. Na początku 2024 roku Sokołowski na zasadzie wolnego transferu przeniósł się do Cracovii.

Patryk Sokołowski – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Patryk Sokołowski?

Patryk Sokołowski rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 88.

W jakich klubach grał Patryk Sokołowski?

Patryk Sokołowski w trakcie swojej kariery grał w klubach: Legia Warszawa, Olimpia Elbląg, Znicz Pruszków, Wigry Suwałki, Piast Gliwice i Cracovia.