Kolejne przypadki koronawirusa w Wiśle

Piłkarze Wisły Kraków
Piłkarze Wisły Kraków fot. Grzegorz Wajda

Wisła Kraków nadal zmaga się z problemem koronawirusa w drużynie. Pierwsze pozytywne przypadki w klubie potwierdzone zostały pod koniec września. W piątek klub poinformował o kolejnych pozytywnych wynikach testów, jakim kontrolnie poddani zostali członkowie pierwszego zespołu.

Czytaj dalej…

Klub podobnie jak to miało miejsce we wcześniejszych przypadkach, nie zdecydował się na ujawnienie nie tylko personaliów konkretnych osób, ale nawet ich liczby. Poinformowano jedynie, że osoby z pozytywnym wynikiem testu zostały poddane kwarantannie, natomiast drużyna kontynuuje przygotowania do sobotniego meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Komunikat Wisły Kraków SA

“Kontrolne badania na obecność SARS-CoV-2, przeprowadzone wśród przedstawicieli Wisły, wykazały nowe przypadki z wynikiem pozytywnym, w tym w pierwszym zespole.

Osoby z pozytywnym wynikiem testu niezwłocznie zostały poddane kwarantannie, a klub wdrożył niezbędne procedury. Informujemy, że w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich pracowników pion sportowy i administracyjny funkcjonuje w podwyższonym reżimie sanitarnym. Dodatkowo pierwsza drużyna Białej Gwiazdy pracuje w izolacji sportowej, stosując środki ostrożności. Zespół zgodnie z planem przygotowuje się do rywalizacji z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Dodatkowo piłkarze, którzy ukończyli już kwarantannę, zostali włączeni w proces treningowy. Zwiększenie obciążeń następuje systematycznie i uzależnione jest m.in. od obrazu pełnej diagnostyki medycznej.”

Komentarze