Jan Urban mówi wprost: Nie bałbym się objąć reprezentacji Polski

Jakiś czas temu Jan Urban był jednym z głównych kandydatów do objęcia funkcji selekcjonera reprezentacji Polski. Wówczas zdecydowano jednak inaczej, choć sam szkoleniowiec uważa, że nie bałby się takiego wyzwania.

Jan Urban
Obserwuj nas w
IMAGO / RADOSLAW JOZWIAK / CYFRASPORT / NEWSPIX.PL Na zdjęciu: Jan Urban
  • Jan Urban w ostatnim czasie był wymieniany w gronie kandydatów do prowadzenia naszej kadry
  • Ostatecznie jednak postawiono na Michała Probierza
  • Teraz trener Górnika Zabrze mówi o tym, że nie bałby się takiego wyzwania

Dałby radę?

Jan Urban w bardzo przeciętnych warunkach organizacyjnych i sportowych robi w Górniku Zabrze bardzo dobrą robotę. Zespół pod wodzą byłego reprezentanta Polski ogląda się przyjemnie, a do tego regularnie punktuje. Podobnie było także za poprzedniej kadencji 61-latka w “Trójkolorowych”. Wówczas dywagowano na temat ewentualnego angażu szkoleniowca w rolę selekcjonera reprezentacji Polski. Ostatecznie postawiono na Michała Probierza, ale było wielu zwolenników Urbana, który sam teraz mówi o takiej możliwości.

Nie bałbym się tego. Czy dałbym radę? A inni dali radę? Różnie to bywało, to jest po prostu sport, wyzwanie i ogromna presja. Z dnia na dzień stajesz się rozpoznawalny, bo zostajesz trenerem reprezentacji. Ważne to się nie bać. Musisz być przekonany co do własnej idei, pomysłu, być pewnym, że z tego, co masz, wyciągniesz maksa – mówi w rozmowie z Pawłem Paczulem dla “WeszłoTV”.

Reprezentacja Polski już w marcu rozegra baraże o udział w Euro 2024. Najpierw rywalem “Biało-Czerwonych” będzie Estonia, a potem zwycięzca pary Finlandia – Walia.

Czy Jan Urban powinien otrzymać kiedyś szansę prowadzenia reprezentacji Polski?

Tak 93%
Nie 4%
Nie mam zdania 2%
46+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Tak
  • Nie
  • Nie mam zdania

Komentarze