Górnik Zabrze może stracić swoją gwiazdę

Jesus Jimenez
fot. PressFocus Na zdjęciu: Jesus Jimenez

Jesus Jimenez może być kolejną gwiazdą Ekstraklasy, która tej zimy zmieni barwy klubowe. Niedawno z krakowską Wisłą pożegnał się Yaw Yeboah, decydując się na transfer do jednego z klubów z MLS. WP SportoweFakty podają, że kolejnym zawodnikiem blisko zmiany pracodawcy jest piłkarz Górnika Zabrze.

  • Górnik Zabrze przed startem rundy wiosennej można doznać poważnego osłabienia
  • WP SportoweFakty podają, że Jesus Jimenez jest blisko zmiany klubu
  • Hiszpan znalazł się na radarze jednej z ekip z Meksyku

Klub z Meksyku sprzątnie sprzed nosa Lechowi Poznań gwiazdę Górnika Zabrze

Jesus Jimenez to zawodnik, bez którego trudno wyobrazić sobie ofensywę Trójkolorowych na wiosnę. Najnowsze informacje w sprawie Hiszpana sugerują, że ten znalazł się na celowniku jednego z klubów z Meksyki.

Jesus Jimenez w trakcie trwającej kampanii zaliczył w szeregach Górnika Zabrze łącznie 19 występów, notując w nich osiem trafień i cztery asysty. Zawodnik ma jednak umowę ze śląskim klubem tylko do końca czerwca tego roku, więc transfer tej zimy jest ostatnią szansą dla władz 14-krotnych mistrzów Polski na zarobienie na sprzedaży piłkarza.

Jakiś czas temu spekulowano, że ofensywny piłkarz zabrzan może zasilić szeregi Lecha Poznań. Kolejorz jednak był bierny w sprawie ewentualnego transferu. Najnowsze wieści są z kolei takie, że hiszpański zawodnik ma podobno wpisaną w kontrakcie klauzulę odstępnego, wynoszącą 650 tysięcy euro. Pojawiły się doniesienia, że jedna z meksykańskich ekip jest gotowa wyłożyć tę sumą na transfer Jesusa Jimeneza.

Jeśli oficjalna oferta wpłynie do Górnika, to wówczas ewentualny transfer będzie uzależniony już tylko od decyzji piłkarza. Warto zaznaczyć, że w przypadku zmiany pracodawcy Hiszpan będzie mógł liczyć także na atrakcyjniejsze warunki finansowe.

Czytaj więcej: Wisła Kraków z szóstym wzmocnieniem tej zimy

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 5 lutego 2022 08:00.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze