“Trwają rozmowy z PKO BP, ale również i z innymi podmiotami”

PKO Bank Polski Ekstraklasa
fot. PressFocus Na zdjęciu: PKO Bank Polski Ekstraklasa

PKO Ekstraklasa wraca do gry już pod koniec stycznia przyszłego roku. Tymczasem realny scenariusz zakłada, że runda wiosenna może być ostatnią z obecnym sponsorem tytularnym rozgrywek – PKO Bankiem Polski. Goal.pl dowiedział się, że już trwają intensywne rozmowy w tej sprawie.

  • Powoli wygasa umowa z aktualnym sponsorem tytularnym Ekstraklasy – PKO Bankiem Polskim
  • Aktualny kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku
  • Już prowadzone są rozmowy w sprawie przedłużenia umowy, ale też podjęcia współpracy z innymi podmiotami

Ekstraklasa wkrótce zmieni nazwę?

PKO Ekstraklasa to oficjalna nazwa najwyższej klasy rozgrywek piłkarskich w Polsce. PKO Bank Polski został sponsorem tytularnym Ekstraklasy już w 2019 roku. Od 2018 roku był natomiast sponsorem głównym rozgrywek. Gdy współpraca obu spółek się zacieśniła, to najpierw PKO Bank Polski parafował umowę na bycie sponsorem tytularnym rozgrywek na dwa lata. Tymczasem w maju 2021 roku światło dzienne ujrzała informacja o przedłużeniu kontraktu przez PKO Bank Polski o kolejne dwa sezony.

Aktualna umowa wygasa z końcem czerwca 2023 roku. Goal.pl dowiedział się, że już trwają rozmowy w sprawie przedłużenia kontraktu. Realny scenariusz zakłada jednak także, że do gry o bycie sponsorem tytularnym Ekstraklasy włączą się także inne podmioty, czego nie wyklucza nawet przedstawiciel Ekstraklasy.

Zobacz także:

Kolejna osoba zatrzymana przez CBA w związku z aferą przy PZPN
PZPN

Nie milkną echa afery wokół Polskiego Związku Piłki Nożnej. – CBA zatrzymało dziś na lotnisku Chopina wracającego z Kataru Andrzeja P. – podaje na Twitterze dziennikarz śledczy Piotr Nisztor. Andrzej P. został zatrzymany przez CBA na lotnisku tuż po przylocie z Kataru Jego firma “Sportfive” przez wiele lat współpracowała z PZPN To kolejna osoba zatrzymana

Czytaj dalej…

Umowa o partnerstwie tytularnym Ekstraklasy obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku i trwają rozmowy o jej przedłużeniu. Toczą się one w pierwszej kolejności z PKO Bankiem Polskim, ale również i z innymi podmiotami – przekazał Goal.pl manager ds. komunikacji w Ekstraklasie S.A. – Bartosz Orzechowski.

O jakich firmach mowa w kontekście związania z się z rozgrywkami piłkarskimi w Polsce, nikt oficjalnie nie chce mówić. Udało nam się jednak dotrzeć do wiadomości, że co najmniej jeden podmiot, który już jest partenerem Ekstraklasy, wyraża chęć, aby zostać sponsorem tytularnym. Przypomnijmy, że na dzisiaj oficjalnymi partnerami PKO Ekstraklasy są: Oshee, Kinga Pienińska, Sonko, Stihl i Orlen. Totalizator sportowy jest natomiast partnerem głównym.

W październiku rozstrzygnięty został natomiast przetarg na transmisje meczów Ekstraklasy w latach 2023-2027. Wygrał go CANAL+, który podpisał kontrakt o wartości 1,3 miliarda złotych.

Czytaj więcej: Ekstraklasa oficjalnie na kolejne cztery sezony w CANAL+!

Komentarze