Ekstraklasa oficjalnie na kolejne cztery sezony w CANAL+!

PKO Ekstraklasa zostaje w CANAL+
fot. PressFocus Na zdjęciu: PKO Ekstraklasa zostaje w CANAL+

Ekstraklasa. S.A. w oficjalnym komunikacie przekazała, że w kolejnych czterech sezonach transmisje z meczów PKO Ekstraklasy będą emitowane na antenach CANAL+. 100 spotkań ma być transmitowanych w jakości 4K.

  • Ekstraklasa poinformowała, że mecze PKO Ekstraklasy będą nadal transmitowane w CANAL+
  • Nowy kontrakt będzie obowiązywał do końca sezonu 2026/2027
  • Wartość umowy wynosi blisko 1,3 mld złotych

CANAL+ z prawami do meczów PKO Ekstraklasy

Ekstraklasa S.A. stosunkowo szybko podzieliła się oficjalnym komunikatem na temat tego, kto wygrał przetarg na pokazywanie spotkań PKO Ekstraklasy w kolejnych czterech sezonach. Swego czasu w mediach pojawiły się informacje, że rozgrywki mogą trafić do Viaplay lub Grupy Polsat. Ostatecznie zwycięzcą walki o ligę polską został CANAL+.

“Ekstraklasa SA podpisała nową umowę licencyjną z CANAL+, na mocy której nadawca będzie miał prawa do transmisji wszystkich meczów PKO Bank Polski Ekstraklasy, w tym minimum 100 w jakości 4K, na terenie Polski w sezonach 2023/24 – 2026/27. Czteroletni kontrakt o wartości blisko 1,3 mld zł zapewni CANAL+ prawo do pokazywania magazynów oraz skrótów w telewizji, serwisie CANAL+ online oraz internecie. Jeden mecz w kolejce oraz poniedziałkowy magazyn skrótów będą dostępne tak jak do tej pory w kanałach otwartych” – czytamy w oficjalnym komunikacie Ekstraklasy S.A.

Nowa umowa sprawia, że Ekstraklasa zadomowiła się na dziewiątym miejscu pod względem wartości scentralizowanych praw krajowych w Europie. Ekstraklasa znajdzie się więc w rankingu za Belgią oraz tuż za Holendrami, ale przed Danią, Szwajcarią, Austrią i Czechami. Wzrost wartości praw w Polsce to znaczący sukces na niełatwym rynku praw mediowych w Europie, gdzie po pandemii część lig, w tym niemiecka, włoska czy francuska, musi mierzyć się ze spadkami wartości kontraktów.

Podpisana umowa między Ekstraklasą i CANAL+ to jednocześnie najwyższy kontrakt mediowy w Polsce pod względem wygenerowanej wartości. Prawa do pokazywania rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy wyceniane są znacznie wyżej niż transmisje na polski rynek wiodących lig zagranicznych, a nawet pakiet praw obejmujących Ligę Mistrzów i Ligę Europy.

Cieszymy się, że w dalszym ciągu będziemy współpracować z CANAL+, gdyż od lat jest to nasz sprawdzony partner i to nie tylko w dobrych, ale też złych czasach, co pokazał choćby okres pandemii. Kontrakt z CANAL+ gwarantuje nam stabilność finansową i warunki do dalszego rozwoju ligi i klubów. Pozwoli na to zarówno znaczący wzrost wartości, ale także na nowo zdefiniowane obszary promocji ligi, które będziemy realizować wspólnie z telewizją i klubami. To również bardzo dobra wiadomość dla kibiców, którzy wciąż będą mogli oglądać mecze w najwyższej jakości, w tym w 4K, a jednocześnie zyskają dostęp do dodatkowych materiałów na nowych kanałach – Marcin Animucki, prezes Ekstraklasy S.A.

Wraz ze startem kolejnego sezonu CANAL+ zaprezentuje szereg nowych formatów i propozycji programowych skierowanych do różnych grup wiekowych, co ma przyciągnąć do rozgrywek nowych kibiców, zwiększyć oglądalność telewizyjną oraz zapewnić wyższą frekwencję na stadionach. Programy i formaty będą emitowane nie tylko na antenach CANAL+ i w serwisie CANAL+ online, ale również szeroko w mediach społecznościowych CANAL+, gdzie gromadzi się najmłodsze pokolenie obecnych i przyszłych kibiców.

Czytaj więcej: Oficjalnie. Jerzy Brzęczek odchodzi z Wisły Kraków

Komentarze