PKO Ekstraklasa: piękna bramka Podolskiego, znakomity Grosicki, awaria oświetlenia w Częstochowie – podsumowanie 16. kolejki

Lukas Podolski
PressFocus Na zdjęciu: Lukas Podolski

Wyniki 16. kolejki PKO Ekstraklasy. W pierwszym sobotnim spotkaniu Górnik Łęczna przegrał z Górnikiem Zabrze 1:2. Ozdobą potyczki było trafienie Lukasa Podolskiego. Pewne zwycięstwo odniosła Pogoń Szczecin, która wygrała z Lechią Gdańsk aż 5:1. Ostatnia konfrontacja (Raków – Zagłębie) została przerwana w 19. minucie, bo… na stadionie zabrakło prądu. Finalnie jednak piłkarze wrócili do gry, a potyczka zakończyła się rezultatem 4:0 dla częstochowian. Prezentujemy wyniki i strzelców goli ostatnich meczów.

Górnik Zabrze poszedł za ciosem, świetna Pogoń Szczecin, niecodzienna sytuacja na stadionie Rakowa

W pierwszym meczu Górnik Łęczna przegrał z Górnikiem Zabrze 1:2. Kolejnego gola zapisał na swoim koncie Podolski, który kapitalnie huknął z dystansu. W drugim spotkaniu Śląsk Wrocław ograł Stal Mielec 2:1.

Pewnie mało kto spodziewał się aż tylu goli w Szczecinie. Pogoń wygrała z Lechią Gdańsk aż 5:1. Bohaterem był m.in. Kamil Grosicki, który zanotował trzy asysty.

W ostatniej potyczce Raków Częstochowa grał na swoim stadionie z Zagłębiem Lubin. Po 19. minutach mecz został przerwany, bo… na stadionie zabrakło prądu. O 21:20 gracze wrócili do rywalizacji. Ostatecznie podopieczni Marka Papszuna wysoko pokonali Miedziowych 4:0.