Ekstraklasa: Wisła w końcu z wygraną, piątek z pięknymi golami – podsumowanie 19. kolejki

Piłkarze Wisły Kraków

Wyniki 19. kolejki Ekstraklasy. Cztery gole padły w dwóch piątkowych spotkaniach ligi polskiej. Wisła Kraków pokonała Bruk-Bet-Termalikę (3:0). Tymczasem Wisła Płock pokonała niespodziewanie Lechię Gdańsk (1:0).

Ekstraklasa: komplety punktów zostały w Krakowie i Płocku

Wisła Kraków wróciła na zwycięski szlak po czterech spotkaniach bez wygranej. Biała Gwiazda już do przerwy prowadziła 2:0 w rywalizacji ze Słonikami. Szczególnie w pamięć zapadnie trafienie Aschrafa El Mahdiouiego. Tuż przed przerwą gola na 2:0 strzelił Yaw Yeboah. Tymczasem w drugiej odsłonie wynik rywalizacji na 3:0 ustalił Michal Skvarka. Jednocześnie ekipa Adriana Guli zanotowała szóste zwycięstwo w sezonie.

Trzy oczka w piątkowy wieczór zainkasowali również podopieczni Macieja Bartoszka. Wisła Płock pokonała 1:0 Lechię Gdańsk po kapitalnym golu strzelonym przez Damiana Rasaka. Nafciarze odnieśli tym samym dziewiąte zwycięstwo w sezonie, dzięki czemu wskoczyli na szóste miejsce w ligowej tabeli. Biało-zieloni ponieśli natomiast czwartą porażkę, tracąc obecnie pięć oczek do pierwszego Lecha Poznań.