Wisła Kraków wciąż bez zwycięstwa

Wisła Kraków - Lech Poznań
Pressfocus Na zdjęciu: Wisła Kraków - Lech Poznań

Na sobotę zaplanowano trzy spotkania 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy. W pierwszym z nich Podbeskidzie zremisowało u siebie z Wisłą Płock (1:1). Podziałem punktów zakończył się także mecz Lechii Gdańsk z Cracovią. Ostatnie starcie zakończyło się porażką Wisły Kraków z Lechem Poznań 1:2.

Podbeskidzie o krok od spadku

Podbeskidzie Bielsko-Biała świetnie rozpoczęła mecz, a bramkę życia zdobył Jakub Hora. Jeszcze w pierwszej połowie, jednak, Dmytro Baszlaj sfaulował Dawida Kocyłę. Rzut karny na bramkę zamienił Mateusz Szwoch, a więcej goli już nie oglądaliśmy. Ten rezultat oznacza, że na kolejkę przed końcem sezonu Podbeskidzie jest już niemal pewne spadku z Ekstraklasy.

Świetna forma Cracovii

Cracovia sięgnęła w trzech ostatnich meczach po dwie wygrane, a teraz zatrzymała walczącą o czołowe lokaty w lidze Lechię. Gospodarze byli w pierwszej połowie bezbarwni, a krakowianie objęli po trafieniu Cornela Repy prowadzenie. Gdańszczanie przebudzili się po przerwie, ale stać było ich tylko na jednego gola.

Seria Wisły przedłużona

Wisła Kraków dzisiejszą porażką przedłużyła serię meczów bez zwycięstwa do siedmiu spotkań. Lech Poznań spisywał się zdecydowanie lepiej niż Biała Gwiazda. Kolejorz na prowadzenie wyszedł w pierwszej połowie, a w drugiej wygrywał już 2:0. Honorowego gola dla gospodarzy zdobył Jakub Błaszczykowski.

Wszystkie relacje ekstraklasowych spotkań możecie znaleźć na stronie LigaPolska.pl