Boruc surowo ukarany za ostatnie niesportowe zachowanie

Artur Boruc
Obserwuj nas w
Pressfocus Na zdjęciu: Artur Boruc

Artur Boruc odpocznie od ligowych obowiązków. Kapitan Legii otrzymał czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie w poprzednim starciu z Wartą Poznań (0:1). Teraz Komisja Ligi przekazała, że doświadczony bramkarz nie zagra w trzech najbliższych meczach i musi zapłacić grzywnę.

  • Artur Boruc został zawieszony na trzy spotkania
  • To konsekwencja niesportowego zachowania golkipera wobec Dawida Szymanowicza z Warty Poznań
  • Komisja Ligi zawiesiła 41-latka na trzy spotkania oraz nałożyła grzywnę w wysokości 25. tysięcy złotych

Boruc się doigrał

Sytuacja Legii Warszawa wciąż jest daleka od ideału. Zespół Aleksandara Vukovicia przegrał ostatnie spotkanie przeciwko Warcie (0:1), dlatego dalej jest w strefie spadkowej PKO Ekstraklasy.

W tym meczu antybohaterem został Artur Boruc. W końcówce zawodów 41-latek zaatakował pięścią Dawida Szymonowicza. Sędzia ukarał bramkarza czerwoną kartką, ale na tym się nie skończyło. Komisja Ligi przeanalizowała jeszcze raz całe zajście i surowo ukarała byłego reprezentanta Polski.

Boruc otrzymał zawieszenie na trzy spotkania, a do tego musi zapłacić 25. tysięcy złotych grzywny.

– “Komisja Ligi Ekstraklasy S.A. nałożyła na Artura Boruca karę zawieszania na trzy najbliższe spotkania PKO Bank Polski Ekstraklasy po czerwonej kartce, którą golkiper Legii Warszawa otrzymał w meczu z Wartą Poznań. Bramkarz otrzymał również dodatkową karę pieniężną w wysokości 25. tysięcy złotych” – przekazała Legia Warszawa w oficjalnym oświadczeniu.

W takim wypadku Artur Boruc nie zagra z Termalicą Nieciecza, Wisłą Kraków i Śląskiem Wrocław. Jego umowa wygasa wraz z końcem obecnego sezonu. Sam zainteresowany chciałby dalej kontynuować karierę w Warszawie, ale nie ma pewności czy tego samego zdania jest Dariusz Mioduski.

Czytaj więcej: Co z barażem Rosja – Polska. Dziś temat jest martwy, choć “mecz mógłby odbyć się w Turcji”

Komentarze