Awans Radomiaka i Bruk-Betu Termaliki do PKO Ekstraklasy

Piłkarze Radomiaka Radom
Piłkarze Radomiaka Radom PressFocus

Radomiak Radom i Bruk-Bet Termalica Nieciecza zagrają w sezonie 2021/22 w PKO Ekstraklasie. W niedzielę zapadły ostatnie rozstrzygnięcia w sezonie zasadniczym Fortuna 1 Ligi.

  • Radomiak Radom i Bruk-Bet Termalica Nieciecza wywalczyły awans do PKO Ekstraklasy
  • W najwyższej klasie rozgrywkowej na sezon 2021/22 pozostało jeszcze jedno miejsce. W meczach barażowych powalczą o nie GKS Tychy, Arka Gdynia, ŁKS Łódź i Górnik Łęczna
  • Mecze barażowe rozegrane zostaną w dniach 16-20 czerwca.

Rywalizacja w Fortuna 1 Lidze rozstrzygnięta

Przed ostatnią kolejką sezonu 2020/21 na zapleczu Ekstraklasy w grze o awans pozostawały trzy drużyny – Radomika, Bruk-Bet Termalica i GKS Tychy. W najgorszej sytuacji był ostatni z tych zespołów, który nie tylko musiał odnieść zwycięstwo, ale liczyć również na porażkę jednego z rywali.

Piłkarzom z Tych nie udało się jednak zapisać na swoje konto zwycięstwa. W meczu na własnym stadionie tylko zremisowali 1:1 z ŁKS-em Łódź. Okazuje się jednak, że wygrana również nie dałaby im awansu.

Radomiak Radom potwierdził wysoką formę i w ostatnim meczu sezonu pokonał 2:0 Koronę Kielce. Dzięki tej wygranej zakończył rywalizację w Fortuna 1 Lidze na pierwszym miejscu. Do ekstraklasy po kilkuletniej przerwie wraca również Bruk-Bet Termalica Nieciecza, która w niedzielę bezbramkowo zremisowała u siebie ze Stomilem Olsztyn.

Baraże o awans do Ekstraklasy

To jednak nie koniec rywalizacji o awans do PKO Ekstraklasy. Drużyny z miejsc 3-6 o prawo gry w najwyższej klasie rozgrywkowej powalczą w barażach. Zobaczymy w nich drużyny GKS-u Tychy, Arki Gdynia, Łódzkiego KS i Górnika Łęczna.

Półfinałowe spotkania baraży rozegrane zostaną 16 czerwca, natomiast finałowy mecz zaplanowany został na 20 czerwca.

Pary półfinałowe:
GKS Tychy – Górnik Łęczna
Arka Gdynia – ŁKS Łódź

Komentarze