Diego Maradona uhonorowany przez CONMEBOL

Neapol żegnający Diego Maradonę
PressFocus Na zdjęciu: Neapol żegnający Diego Maradonę

Zmarły w listopadzie ubiegłego roku Diego Maradona został uhonorowany pięknym pokazem przed pierwszym meczem reprezentacji Argentyny na tegorocznym Copa America.

  • Diego Maradona zmarł w listopadzie ubiegłego roku
  • CONMEBOL uhonorował zmarłego gracza efektownym pokazem holograficznym, który odbył się przed pierwszym meczem reprezentacji Argentyny na turnieju
  • Albicelestes zremisowali w nim z Paragwajem (1:1)

Piękny hołd CONMEBOL-u dla Diego Maradony

Południowoamerykańska konfederacja piłki nożnej (CONMEBOL) zdecydowała się na uhonorowanie jednego z najlepszych latynoskich zawodników w historii sportu. Pamięć po zmarłym w listopadzie ubiegłego roku Diego Maradonie została uczczona efektownym, trzyminutowym pokazem. Miał on miejsce przed pierwszym meczem reprezentacji Argentyny na Copa America, na Estadio Olimpico Nilton Santos w Rio de Janeiro.

We wspomnianym pokazie popularny Pelusa został zaprezentowany w koszulce każdego klubu, w którym występował. W filmie pojawiła się również piosenka zespołu Opus pod tytułem “Live is Life”, w rytm której Maradona bawił się piłką podczas legendarnej już rozgrzewki przed meczem Napoli z Bayernem Monachium w 1989 roku.

Ponadto przedstawiono najsłynniejszą bramkę zmarłej legendy, zdobytą przeciwko Anglikom na mistrzostwach świata. Wszystko to opatrzone było kapitalną oprawą wizualną.

Pokaz nie natchnął jednak Argentyńczyków do zwycięstwa. W swoim pierwszym spotkaniu na turnieju zaledwie zremisowali z Chile, mimo, że do przerwy prowadzili po golu Leo Messiego z rzutu wolnego.

Diego Maradona zmarł w wieku 60 lat. Na filmie zamiast daty jego śmierci pojawił się znak nieskończoności. Jest  to gest o tyle istotny, że w Brazylii za najlepszego zawodnika w dziejach uważa się powszechnie Pele.

Zobacz również: Drugi dzień Copa America – falstart Argentyńczyków.

Komentarze