Angel Di Maria poruszony słowami kapitana reprezentacji Argentyny

Argentyna dotarła do finału Copa America, a Angela Di Marię ogarnęły emocje. Piłkarz nie krył łez wzruszenia na kilka dni przed swoim ostatnim meczem w barwach Albicelestes.

Angel Di Maria
Obserwuj nas w
Alejandro Pagni / Alamy Na zdjęciu: Angel Di Maria

Di Maria: Zawsze oddawałem życie za koszulkę Argentyny

W nocy z wtorku na środę polskiego czasu reprezentacja Argentyny pokonała Kanadę (2:0) i awansowała do finału Copa America. Piłkarze Lionela Scaloniego są teraz o krok od wygrania trzeciego turnieju w ciągu czterech lat. Angel po ostatnim meczu nie mógł powstrzymać łez, gdy mówił o słowach kapitana reprezentacji.

POLECAMY TAKŻE

Dwie argentyńskie legendy – Leo Messi i Di Maria noszą słynną niebiesko-białą koszulkę od prawie dwudziestu lat, zdobywając nawet złoty medal podczas igrzyskach w Pekinie w 2008 roku. W listopadzie zeszłego roku 36-letni Di Maria potwierdził, że po finale Copa America, który odbędzie się 15 lipca, zakończy swoją karierę w kadrze. Messi obiecał swojemu koledze z drużyny, że zrobi wszystko, co w jego mocy, by jego pożegnanie było zwycięskie.

– Zawsze staram się dać z siebie wszystko. Zawsze oddawałem życie za tę koszulkę. Były chwile, kiedy nie miałem szczęścia. Jestem wdzięczny wszystkim, którzy zawsze mnie wspierali, mojej rodzinie i temu zespołowi, który dał mi wszystko – powiedział Di Maria, cytowany w “The Mirror”.

Dzisiaj przed meczem Leo Messi powiedział, że drużyna chce dla mnie dotrzeć do finału i to napawa mnie wielką dumą. Nie jestem gotowy na mój ostatni mecz w reprezentacji, ale już najwyższy czas. Cokolwiek wydarzy się w finale, myślę, że dałem z siebie wszystko – dodał, a po policzkach popłynęły łzy. Ostatni mecz Di Marii w reprezentacji Argentyny odbędzie się przeciwko Urugwajowi lub Kolumbii na stadionie Hard Rock w Miami.

Komentarze