Copa America: Brazylia zabawiła się z Peru, bez goli w meczu Kolumbia – Wenezuela

Neymar

Reprezentacja Brazylii odniosła w nocy z czwartku na piątek czasu polskiego drugie zwycięstwo w ramach Copa America. Canarinhos pokonali 4:0 Peru. Bohaterem meczu został Neymar. Zawodnik Paris Saint-Germain zdobył bramkę, a także miał udział przy dwóch kolejnych trafieniach swojego zespołu.

Reprezentacja Brazylii rozbiła rywali

Reprezentacja Brazylii w roli zdecydowanego faworyta przystępowała do spotkania. Wynik rywalizacji otworzył już w 12. minucie Alex Sandro, który skierował piłkę do praktycznie pustej bramki po podaniu Gabriela Jesusa. Niewykluczone, że obaj wkrótce będą grać jednym w zespole. Napastnik Manchesteru City znajduje się na radarze Juventusu, o czym donoszą włoskie media.

Na drugiego gola przyszło czekać znacznie dłużej, bo dopiero w 68. minucie Canarinhos podwyższyli prowadzenie. Na strzał sprzed pola karnego pozwolił sobie Neymar. Kapitan brazylijskiej ekipy wyróżniał się na boisku nie tylko niezłą grą, ale także nową fryzurą, co jest efektem ufarbowanych na blond włosów. Piłkarzy był bardzo aktywny w trakcie spotkania i brakuje mu już tylko dziewięciu goli do Pele, który ma ich 80 na koncie.

W samej końcówce Riveriro Ribeiro oraz Richarlison rozstrzygnęli losy meczu. Pierwszy wykończył akcję w 89. minucie. Tymczasem zawodnik grający na co dzień w Premier League ustalił wynik rywalizacji na 4:0. Piłkarze Kanarów objęli po wygranym spotkaniu prowadzenie w grupie. Kolejny mecz rozegrają 24 czerwca z Kolumbią.

W drugim spotkaniu grupy B na Mistrzostwach Ameryki Południowej reprezentacja Kolumbii zremisowała bezbramkowo z Wenezuelą. James Rodriguez i spółka byli stroną dyktującą warunki, mając ponad 20 sytuacji strzeleckich i osiem celnych strzałów. Zawiodła jednak skuteczność drużyny Reinaldo Ruedy i ostatecznie obie ekipy musiały podzielić się punktami.