Rooney podjął decyzję o swojej przyszłości

Wayne Rooney
PressFocus Na zdjęciu: Wayne Rooney

Wayne Rooney zdecydował się opuścić Derby County. 36-latek wyznał, że klub potrzebuje “nowej energii”. Anglik prowadził klub podczas burzliwego okresu od listopada 2020 roku. Pomimo zebrania dobrych recenzji nie zdołał uchronić Baranów przed spadkiem do trzeciej ligi.

  • Wayne Rooney zdecydował się odejść z Derby County
  • Anglik prowadził klub od listopada 2020 roku
  • Barany mierzyły się z ogromnymi problemami finansowymi, w wyniku czego rozpoczęły miniony sezon z ujemnym bilansem punktów. Rooney nie zdołał uchronić zespołu przed spadkiem do League One

“Derby County potrzebuje nowej energii”

Wayne Rooney poinformował, że nie zamierza kontynuować pracy dla Derby County.

Osobiście uważam, że klub powinien być teraz prowadzony przez kogoś, kto ma świeżą energię i na kogo nie wpłynęły wydarzenia, które miały miejsce w ciągu ostatnich osiemnastu miesięcy – powiedział angielski szkoleniowiec.

Przypomnijmy, że Barany rozpoczęły sezon 2021/2022 z ogromnymi kłopotami. Katastrofalna sytuacja finansowa klubu doprowadziła do tego, że Derby musiały radzić sobie w niezwykle trudnej pozycji wyjściowej – władze ligi nałożyły na klub karę 19 ujemnych punktów. Rooney zbierał świetne oceny za swoją pracę, ale nie zdołał uchronić Baranów przed spadkiem. Ostatecznie skończyły kampanię na przedostatnim miejscu z dorobkiem 34 punktów. Wirtualnie doliczając odebrane przed startem sezonu punkty, zajęłyby bezpieczną, 18. lokatę.

Decyzja 36-letniego trenera nie została dobrze przyjęta przez władze klubu. Sky Sports donosi, że administratorzy Derby są “rozczarowani”. Nie wiemy jeszcze, co planuje Rooney. Anglik wielokrotnie jednak podkreślał, że jego ambicją jest prowadzenie drużyny w Premier League.

Zobacz również: Manchester City dopiął swego i sprowadzi reprezentanta Anglii.

Komentarze