Reprezentant Polski przedwcześnie wrócił z wypożyczenia

Przemysław Płacheta
PressFocus Na zdjęciu: Przemysław Płacheta

Norwich City poinformowało o skróceniu wypożyczenia Przemysława Płachety w Birmingham City. Reprezentant Polski jeszcze w sierpniu doznał poważnej kontuzji, a Kanarki wolały, by dochodził do zdrowia na miejscu.

  • Przemysław Płacheta miał bieżący sezon spędzić na wypożyczeniu w Birmingham City
  • Po obiecującym początku doznał jednak kontuzji kości piszczelowej, przez którą nadal pozostaje poza grą
  • We wtorek Norwich City poinformowało o skróceniu wypożyczenia. Polak będzie dochodził do zdrowia w centrum treningowym Kanarków

Płacheta wrócił do Norwich City

Przemysław Płacheta miał ogromną nadzieję na powołanie na Mistrzostwa Świata w Katarze. Jego sytuacja w Norwich City była jednak dość klarowna. Polak nie miał szans na regularną grę w zespole Kanarków. Dlatego też w lipcu wybrał się na wypożyczenie do innego klubu z Championship – Birmingham City. Tam zanotował bardzo obiecujący początek. Rozpoczął w wyjściowym składzie pierwsze pięć spotkań, a do tego zanotował trafienie przeciwko Huddersfield Town. Niestety, 24-latek doznał poważnej kontuzji kości piszczelowej. Pozostaje bez gry od sierpnia.

We wtorek Norwich City poinformowało o skróceniu wypożyczenia. Pierwotnie Płacheta miał wrócić na Carrow Road dopiero w czerwcu. Kanarki przekazały też, że siedmiokrotny reprezentant Polski będzie dochodził do zdrowia w centrum treningowym klubu – Lotus Training Centre.

Norwich City na półmetku rozgrywek ligowych nie zdaje się być kandydatem do walki o awans do Premier League. Zespół zajmuje dopiero 11. lokatę, ale trzeba dodać, że w środku tabeli Championship panuje wielki ścisk. Do szóstego Millwall brakuje Kanarkom zaledwie trzech punktów.

Zobacz też: Nieobecność Neymara na pogrzebie Pelego szeroko komentowana.

Komentarze