Polak bohaterem Derby

Krystian Bielik
PressFocus Na zdjęciu: Krystian Bielik

Drugie trafienie w obecnym sezonie zaliczył we wtorkowy wieczór Krystian Bielik. 23-letni reprezentant Polski zapewnił Derby County trzy punkty w meczu z Bournemouth (1:0) na własnym stadionie.

Bielik, który dużą część obecnego sezonu opuścił z powodu kontuzji, z meczu na mecz prezentuje coraz większą formę. Były zawodnik londyńskiego Arsenalu jest obecnie jednym z kluczowych zawodników drużyny prowadzonej przez Wayne’a Rooney’a. We wtorek zasłużył na kolejne pochwały.

Polski pomocnik zdobył jedynego gola w meczu 25. kolejki Championship z Bournemouth. Bielik wpisał się na listę strzelców w 32. minucie, po tym jak piłka trafiła pod jego nogi po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Wyżej notowane Bournemouth mimo sporej przewagi nad zdołało odpowiedzieć i ostatecznie trzy punkty trafiły na konto walczącego o utrzymanie Derby.

Bielik we wtorkowy wieczór spędził na murawie pełne 90 minut. Zdobyty gol był jego drugim trafieniem w obecnych rozgrywkach. Od pierwszej minuty w tym meczu wystąpił również Kamil Jóźwiak, który został zmieniony osiem minut przed jego końcem.

Po tym spotkaniu Derby plasuje się tuż nad strefą spadkową w tabeli Championship. Kolejne ligowe spotkanie drużyna Wayne’a Rooney’a rozegra już w najbliższą sobotę. Tym razem jej rywalem będzie Queens Park Rangers.