Wygrana Leverkusen, grali Kownacki i Kamiński

Marcin Kamiński
Marcin Kamiński fot. Grzegorz Wajda

Dwubramkowym zwycięstwem Bayeru zakończyło się drugie spotkanie w ramach zmagań niemieckiej Bundesligi. Tym razem Aptekarze poradzili sobie z drużyną Fortuny Dusseldorf, a gole w tym spotkaniu strzelali Kai Havertz oraz Dusseldorf. Warto wspomnieć, że na boisku mogliśmy zobaczyć dwóch Polaków. Marcin Kamiński zagrał pełne dziewięćdziesiąt minut, zaś Dawid Kownacki wystąpił przez ostatni kwadrans.

Czytaj dalej…

Pierwszą dobrą okazję w tym spotkaniu mogliśmy zobaczyć już w trzeciej minucie, kiedy to Kenan Karaman mógł uszczęśliwić gości strzałem głową. Futbolówka przeleciała minimalnie obok prawego słupka, ale już ta akcja zwiastowała, że czeka nas dobry i intensywny mecz.

Piłka wylądowała w siatce zaledwie kwadrans później. Wtedy to gola zdobył Kai Havertz, który pokonał bramkarza gości z najbliższej możliwej odległości. Szybko wyrównać mogła Fortuna, ale kilkadziesiąt sekund później już tak dokładny nie był Markus Suttner.

W pierwszej części gry okazję wartą wspomnienia miał jeszcze Kevin Volland, ale jego uderzenie zostało w ostatniej chwili zablokowane imponującym wślizgiem przez jednego z defensorów.

Drugiego gola zobaczyliśmy w 66. minucie meczu. Wtedy to na listę strzelców wpisał się Leon Bailey, który przejął piłkę odbitą przez bramkarza, a następnie bez żadnych problemów umieścił ją w siatce. Fortuna w  tym momencie przegrywała już 2:0.

Następne spotkania

Aptekarze mają teraz bardzo trudny terminarz, gdyż w nachodzącej kolejce będą musieli pojechać do Dortmundu. Z kolei Fortuna Dusseldorf zmierzy się z Nurnbergiem.

Bayer Leverkusen – Fortuna Dusseldorf 2:0 (1:0)

1:0 Havertz 18′
2:0 Bailey 66′

Pełna statystyka meczu

Komentarze