Tuchel umówił się na rozmowy z angielskim klubem, Bayern zadziałał błyskawicznie

Thomas Tuchel na początku tygodnia miał polecieć do Londynu na rozmowy z włodarzami Tottenhamu Hotspur. Błyskawiczne działanie Bayernu Monachium przekonało jednak Niemca do przyjęcia propozycji ze stolicy Bawarii.

Thomas Tuchel
PressFocus Na zdjęciu: Thomas Tuchel
  • Thomas Tuchel mógł zostać trenerem Tottenhamu
  • 49-latek umówił się nawet na rozmowy z władzami Kogutów
  • Do negocjacji jednak nie doszło, bowiem napłynęła oferta z Monachium

Tuchel był gotowy na rozmowy z Tottenhamem, oferta z Bayernu zmieniła plany

Według niemieckiego magazynu “Kicker”, Thomas Tuchel umówił się z Tottenhamem Hotspur na rozmowy ws. przejęcia drużyny Kogutów. 49-letni Niemiec miał już zaplanowany lot do Londynu, ale w ostatniej chwili przyszła propozycja od Bayernu Monachium.

Bawarczycy zdecydowali się na rozstanie z Julianem Nagelsmannem i zaproponowali ex-menedżerowi Chelsea zajęcie jego miejsca. 49-letni szkoleniowiec długo się nie zastanawiał i szybko osiągnął porozumienie z mistrzem Bundesligi, gdzie zawsze chciał pracować.

Zakładałem, że będę kontynuował swoją karierę za granicą. Pierwsza rozmowa miała miejsce we wtorek wieczorem. Wielkość wyzwania przechyliła wtedy szalę na korzyść tego, że to zrobię. Już raz byłem w bardzo bliskim kontakcie z Bayernem. W tamtym czasie nie mogłem czekać – przyznał Thomas Tuchel na powitalnej konferencji prasowej.

Komentarze