Bundesliga
Bundesliga

Zeefuik oficjalnie w Hercie

Potwierdziły się doniesienia niemieckich mediów. Nowym zawodnikiem Herthy Berlin został utalentowany obrońca Deyovaisio Zeefuik. 22-latek podpisał w czwartek długoterminową umowę z klubem.

Czytaj dalej…

– Hertha od początkowo przedstawiała w naszych rozmowach jasny plan i bardzo starała się, aby mi pomóc. Ambicje klubu pasują do moich, więc bardzo się cieszę, że mogę przenieść się do Berlina – powiedział Zeefuik, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Zeefuik przez wiele lat pobierał piłkarskie nauki w słynnej szkółce Ajaksu Amsterdam. To w barwach tego klubu zaliczył debiut na boiskach Eredivisie, co miało miejsce w sezonie 2016/17. Łącznie w pierwszej drużynie wystąpił dziewięć razy.

W styczniu 2018 roku przeniósł się, początkowo na zasadzie wypożyczenia, a pół roku później na zasadzie definitywnego transferu, do FC Groningen. Od tamtej pory był podstawowym zawodnikiem zespołu, rozgrywając w jego szeregach 73 spotkania. Zdobył w nich jednego gola i zanotował sześć asyst.

Teraz utalentowany prawy obrońca, który jest również młodzieżowym reprezentantem Holandii, przenosi się do Herthy Berlin. Według nieoficjalnych informacji, niemiecki klub wyłożył za niego cztery miliony euro.

To drugie letnie wzmocnienie berlińskiej jedenastki. Wcześniej do drużyny dołączył doświadczony bramkarz Alexander Schwolow.

Komentarze