Zdecydowane stanowisko Borussii ws. Sancho!

Jadon Sancho
Jadon Sancho fot. PressFocus

Okienko transferowe, chociaż za nami, to spekulacje na temat Jadona Sancho nie milkną. Reprezentant Anglii ma kontrakt ważny z Borussią Dortmund do końca czerwca 2023 roku. Tymczasem według doniesień Bildu władze klubu z Bundesligi wyrazili zdecydowane stanowisko, że ich piłkarz na pewno nie zmieni pracodawcy również zimą.

Czytaj dalej…

Okienko transferowe w większości lig zostało zamknięte 5 października. Chociaż doniesień na temat przyszłości Jadona Sancho nie brakuje, to wygląda na to, że młody zawodnik dokończy sezon w szeregach BVB. Aktualni wicemistrzowie Niemiec nie tylko nie chcieli sprzedać swojego talentu w trakcie ostatniej sesji transferowej, ale nie biorą tego także pod uwagę w styczniu, donoszą niemieccy dziennikarze.

Bild w swoim internetowym wydaniu wyraża przekonanie, że Sancho nie rozstanie się z Borussią w trakcie styczniowej sesji transferowe, mimo że angielscy dziennikarze dają do zrozumienia, że Manchester United wciąż ma zamiar pozyskać byłego zawodnika Manchesteru City, który do BVB trafił 2017 roku za mniej więcej 7,8 mln euro.

Sancho nie opuścić BVB zimą!

Ciekawe jest to, że Borussia zdaniem popularnego w Niemczech medium sportowego nie ma zamiaru wyrazić zgody na transfer z udziałem Sancho, nawet gdyby decydenci Czerwonych Diabłów spełnili ich oczekiwania względem sumy odstępnego, która miałaby wynieść 120 milionów euro.

Angielski zawodnik ostatnio wyróżnił się tym, że wziął udział w imprezie urodzinowej Tammy’ego Abrahama, naruszając zasady dystansu społecznego, który obowiązują na Wyspach Brytyjskich. Zawodnik co prawda szybko wyraził skruchę, ale niesmak i tak pozostał, bo w pewnym sensie narażał się w czasach pandemii koronawirusa.

Sancho w derbach Wielkiej Brytanii z Walią został pominięty w kadrze meczowej przez selekcjonera reprezentacji Anglii Garetha Southgate’a. Z kolei w boju przeciwko Belgom spędził na placu gry zaledwie minutę. Dzisiaj wieczorem Anglicy w ramach Ligi Narodów UEFA zmierzą się z Danią. W tym boju według angielskich środków masowego przekazu Sancho ma tworzyć ofensywny tercet wraz z takimi napastnikami jak Marcus Rashford, czy Harry Kane.

Urodzony w Londynie piłkarz BVB ma na swoim koncie 14 występów w reprezentacji Anglii, w których zdobył dwie bramki. W trakcie trwającego sezonu Sancho wystąpił w trzech spotkaniach Borussii, notując w nich jedno trafienie i dwie asysty.

Komentarze