Upamecano może naciskać na transfer w 2021 roku

Dayot Upamecano
Dayot Upamecano fot. PressFocus

Dayot Upamecano według najnowszych doniesień mediów miał podjąć decyzję o tym, że w 2021 roku zmieni barwy klubowe. Chętne na pozyskanie piłkarza mają być przede wszystkim kluby z Premier League. Suma transakcji z udziałem defensora RB Lipsk mogłaby wynieść 36 milionów funtów (40 milionów euro).

Czytaj dalej…

Dayot Upamecano ma umowę ważną z przedstawicielem Bundesligi do końca czerwca 2023 roku. Zawodnik nowy kontrakt z RB Lipsk parafował w ostatnim dniu lipca. W trakcie trwającej kampanii Francuz wystąpił łącznie w 11 meczach, notując jedno trafienie.

22-latek trafił do teamu z Saksonii w 2016 roku z FC Salzburg. Tymczasem według informacji zamieszczonych na łamach Express Sport chętne na pozyskanie Upamecano są takie kluby jak Manchester United, czy Liverpool FC. Tym samym spekuluje się, że francuski obrońca może zmienić pracodawcę w trakcie najbliższej letniej sesji transferowej.

Klub Premier League albo gigant Bundesligi

Odnotujmy, że wcześniej w umowie zawodnika była zawarta klauzula odstępnego, wynosząca 54 milionów funtów (60 milionów euro). Niemniej wraz z nowym kontraktem zawodnika została ona zmniejszona do 36 milionów funtów (40 milionów euro).

Powyższy warunek związany z Upamecano będzie możliwy do wykorzystania już latem 2021 roku. Tymczasem nie brakuje klubów, które mają zamiar skorzystać z okazji. W gronie ekip mających Francuza na swoim radarze są również Manchester City i Bayern Monachium.

W przypadku klubu z Bawarii decyzja o tym, czy Upamecano mógłby trafić do Monachium, uzależniona jest od tego, czy w szeregach Bayernu zostanie David Alaba. Austriak ma umowę ważną z mistrzami Niemiec do końca czerwca 2021 roku.

Komentarze