Bundesliga
Bundesliga

RB Lipsk zainteresowany czeskim talentem

Wiadomo już oficjalnie, że Chelsea FC zdecydowała się aktywować klauzulę odstępnego za Timo Wernera. Tym samym sternicy RB Lipsk stoją przed wyzwaniem znalezienia następcy swojego najskuteczniejszego strzelca. Sky Germany donosi, że na celowniku klubu z Saksonii znalazł się Adam Hlozek.

Czytaj dalej…

17-letni piłkarz aktualnie broni barw Sparty Praga. Za transferem Hlozka do ekipy z Lipska przemawia to, że może on grać zarówno na skrzydle, jak i jako drugi napastnik.

Cudowne dziecko czeskiej piłki

Warto jednak podkreśli, że nie tylko sternicy Die Roten Bullen są zainteresowani pozyskaniem zawodnika. Hlozek znajduje się również na celowniku Arsenalu FC, Chelsea FC i Bayernu Monachium.

Dodajmy, że mimo zaledwie 17 lat zawodnik występuje w młodzieżowej reprezentacji Czech do lat 21, gdzie zaliczył już osiem spotkań, notując w nich trzy trafienia.

W trakcie kampanii 2019/2020 w rozgrywkach czeskiej ekstraklasy piłkarz wystąpił łącznie w 31 spotkaniach, zdobywając w nich sześć bramek, notując też dziewięć asyst. Hlozek ma kontrakt ważny z klubem ze stolicy Czech do końca czerwca 2022 roku.

Komentarze