Media: Amerykański pomocnik na radarze Juve

Kibice Schalke
Kibice Schalke fot. SPORT PICTURES

Juventus FC podobno osiągnął porozumienie z FC Schalke 04 w sprawie pozyskania Westona McKenniego, twierdzi Sky Sport Italia. Środkowy pomocnik miałby dołączyć do mistrzów Włoch na wypożyczenie z opcją transferu definitywnego.

Czytaj dalej…

19-krotny reprezentant Stanów Zjednoczonych w szeregach Juve miałby wzmocnić rywalizację w drugiej linii. Nieco zaskakująca na pierwszy rzut oka transakcja nie należałaby do tanich.

Juve zszokuje, pozyska Amerykanina?

Włoski klub za samo wypożyczenie 21-latka miałby zapłacić trzy miliony euro. W przypadku transferu definitywnego klub z Zagłębia Ruhry mógłby się wzbogacić kosztem Juventusu o kolejne 18 milionów euro.

McKennie trafił do Schalke w 2016 roku z akademii piłkarskiej FC Dallas. Z kolei rok później zawodnik trafił do pierwszego teamu z Gelsenkirchen. Jak na razie w szeregach Schalke piłkarz zaliczył łącznie 91 meczów, notując w nich pięć trafień i siedem asyst.

Pomocnik przykuł też uwagę Kloppa

W kontekście McKenniego warto odnotować, że Juventus to kolejny klub, który tego lata wyraża zainteresowanie piłkarzem. Wcześniej mówiło się, że Amerykanin urodzony w Little Elm może trafić do Liverpoolu FC, czy Herthy BSC.

Komentarze