Thiago Alcantara
Thiago Alcantara fot. Elena Rusko / Sputnik/ Hepta / Sport Pictures

Man City i PSG stoczą bój o Thiago?

Wciąż niewyjaśniona jest przyszłość Thiago Alcantary z Bayernu Monachium. Według informacji Le10Sport zawodnik znajduje się w orbicie zainteresowania takich klubów jak Manchester City i Paris Saint-Germain.

Czytaj dalej…

W ostatnim czasie szeregi paryżan w drugiej linii wzmocnili: Ander Herrera, Idrissa Gueye, czy Paulo Sarabia. Wygląda jednak na to, że także tego lata dyrektor sportowy stołecznego klubu Leonardo będzie chciał wzmocnić znów pomoc drużyny.

Wiadomo nie od dzisiaj, że głównym celem paryżan jest Sergej Milinkovic-Savic. Serb łączony jest z przeprowadzką z SS Lazio do teamu z Paryża od kilku miesięcy. Okazuje się jednak, że także reprezentant Hiszpanii jest na celowniku PSG.

Mistrzowie Francji podobno są gotowi przeznaczyć na transakcję z udziałem Thiago Alcantary mniej więcej 30 milionów euro. Kłopot w tym, że plany paryżan może pokrzyżować Manchester City, który także zamierza włączyć się w grę o pozyskanie 29-latka.

Thiago następcą Davida Silvy?

Według doniesień niemieckiego Sport Bildu menedżer The Citizens Josep Guardiola widziałby w składzie swojej drużyny hiszpańskiego pomocnika. Tym bardziej że z klubem rozstaje się Hiszpan David Silva. Warto odnotować, że były trener Bayernu Monachium i Thiago znają się dobrze. To właśnie Guardiola stał za transferem piłkarza do teamu z Bawarii w 2013 roku.

Obecny kontrakt Thiago z Bayernem obowiązuje do końca czerwca 2021 roku. Zawodnik jednak nie kwapi się do parafowania nowego kontrakt, chcąc stawić czoła nowym wyzwaniom.

Komentarze