Loris Karius
Loris Karius fot. Grzegorz Wajda

Karius następcą Gikiewicza

Loris Karius został w poniedziałek nowym bramkarzem Unionu Berlin. Do niemieckiego zespołu przeniósł się na zasadzie wypożyczenia do końca obecnego sezonu z Liverpoolu. W Unionie ma zastąpić Rafała Gikiewicza, który latem przeszedł do Augsburga.

Czytaj dalej…

– Sprowadzenie Lorisa Kariusa oznacza, że zapewniliśmy sobie bramkarza z dużym doświadczeniem. Jego mocne strony są dobrze znane, dlatego cieszymy się, ponieważ z naszej perspektywy mamy bardzo dobrze obsadzoną pozycję. Dla Lorisa jest to również kolejna okazja do występów w Bundeslidze w stabilnym środowisku – powiedział Oliver Ruhnert, dyrektor berlińskiego klubu.

Powrót po latach

Karius wraca do niemieckiej ekstraklasy po czteroletniej przerwie. Z Bundesligą pożegnał się w 2016 roku przenosząc się z FSV Mainz do Liverpoolu. W lidze niemieckiej wystąpił dotychczas 91 razy. Ostatnie cztery lata spędził w zespole The Reds i tureckim Besiktasie Stambuł, w którym występował na zasadzie wypożyczenia.

– Nie mogę doczekać się nowej szansy w Berlinie i cieszę się, że znów będę grał w Bundeslidze. Union jest specjalnym klubem, który zasługuje na duży szacunek, nie tylko z powodu awansu do Bundesligi. Chciałbym odegrać swoją rolę w tym pozytywnym rozwoju i przyczynić się do osiągnięcia najważniejszego celu, jakim jest pozostanie w Bundeslidze – powiedział Karius, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Komentarze