Stadion FC Schalke 04
Stadion FC Schalke 04 fot. Sport pictures.eu

Ibisevic nowym zawodnikiem Schalke

Vedad Ibisevic został nowym zawodnikiem FC Schalke 04, poinformował klub z Zagłębia Ruhry. Doświadczony napastnik związał się kontraktem z ekipą z Gelsenkirchen do końca czerwca 2021 roku.

Czytaj dalej…

Vedad Ibisevic w gronie polskich kibiców Bundesligi uchodził za kolejnego piłkarza bałkańskiego pochodzenia, który był w powszechnej opinii zmorą Krzysztofa Piątka. Polski napastnik odszedł w styczniu tego roku z AC Milanu, zdając sobie sprawę, że nie ma szans na rywalizację o miejsce w składzie ze Zlatanem Ibrahimoviciem.

Lepsze czasy dla Piątka w Hercie?

Tymczasem po przeprowadzce do ekipy ze stolicy Niemiec zawodnik natrafił na Ibisevicia, który pod skrzydłami Bruno Labbaddii zaczął przeżywać drugą młodość na niemieckich boiskach. 36-latek w trakcie kampanii 2019/2020 wystąpił łącznie w 25 meczach, w których strzelił siedem goli, notując również trzy asysty.

Ibisevic tuż po ogłoszeniu transferu ujawnił, że już nie potrafi się doczekać, kiedy będzie mógł pomóc nowemu zespołowi na murawie. – Schalke 04 to naprawdę fajny klub, więc nie zastanawiałem się długo nad podjęciem decyzji. Jestem bardzo zmotywowany i chcę odnosić sukcesy w zespole. Dzięki mojemu doświadczeniu i mojej jakości chcę pomóc drużynie – rzekł Bośniak cytowany przez oficjalną stronę internetową Schalke.

Komentarze