Piłkarze Lecha Poznań
Piłkarze Lecha Poznań fot. Przemysław Szyszka / LechPoznan.pl

Gumny oficjalnie w Bundeslidze!

FC Augsburg oficjalnie poinformował o sfinalizowaniu transferu Roberta Gumnego. Młodzieżowy reprezentant Polski podpisał z niemieckim klubem pięcioletni kontrakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2025 roku.

Czytaj dalej…

Gumny do Augsburga przenosi się na zasadzie definitywnego transferu z Lecha Poznań. Choć oba kluby nie zdecydowały się na ujawnienie szczegółów finansowych transferu, mówi się, że na konto Kolejorza trafią około trzy miliony euro.

– Cieszymy się, że udało nam się pozyskać Roberta Gumnego, młodego i bardzo utalentowanego prawego obrońcę. Jesteśmy przekonani, że pomoże nam osiągnąć nasze cele w najbliższych latach – powiedział dyrektor sportowy Augsburga, Stefan Reuter, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Gumny: Szansa na sprawdzenie się w Bundeslidze

22-letni Gumny jest wychowankiem Kolejorza, w którym spędził praktycznie całą dotychczasową karierę, z półroczną przerwą na wypożyczenie do Podbeskidzia Bielsko-Biała. Na boiskach polskiej ekstraklasy rozegrał 84 spotkania, zdobywając dwie bramki i dokładając do tego sześć asyst. Teraz prawy obrońca spróbuje swoich sił na niemieckich boiskach.

– Cieszę się, że Augsburg daje mi szansę na sprawdzenie się w Bundeslidze. Cieszę się z tego nowego wyzwania i dobrymi występami chciałbym odwdzięczyć się za zaufanie, jakim mnie obdarzyli. To dla mnie duży krok w mojej karierze – stwierdził utalentowany obrońca.

Komentarze