Bundesliga
Bundesliga

Borussia M’Gladbach pozyskała pomocnika RB Lipsk

Borussia M’Gladbach poinformowała o sfinalizowaniu transferu pomocnika RB Lipsk Hannesa Wolfa. 21-letni Austriak do zespołu z Borussia Park trafił na zasadzie rocznego wypożyczenia. W umowie znalazła się również opcja definitywnego transferu.

Czytaj dalej…

– Hannes jest wszechstronnym zawodnikiem, który grał już pod wodzą naszego trenera Marco Rose w Salzburgu i zwiększy nasze ofensywne możliwości – powiedział dyrektor sportowy Borussii Max Eberl, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

– W poprzednim sezonie nie grał wiele w RB Lipsk z powodu poważnej kontuzji. Cieszymy się jednak, że zdecydował się na dołączenie do nas i mamy nadzieję, że razem odniesiemy wiele sukcesów – dodał Eberl.

Starzy znajomi

Hannes Wolf bardzo dobrze zna się z obecnym trenerem Borussii Marco Rose. Utalentowany zawodnik występował pod jego wodzą w latach 2017-2019 w austriackim Red Bull Salzburg. Ich drogi rozeszły się w latem ubiegłego roku, kiedy Wolf przeniósł się do RB Lipsk, a Rose został trenerem jedenastki z M’Gladbach. W Salzburgu wspólnie trzy razy zdobyli mistrzostwo Austrii.

Nieudany pobyt w Lipsku

Ofensywny pomocnik ostatni rok spędził w Lipsku, gdzie trafił za 12 milionów euro. Tego okresu nie będzie jednak dobrze wspominał. W wejściu do drużyny prowadzonej przez Juliana Nagelsmanna przeszkodziła mu poważna kontuzja, która wykluczyła go z występów praktycznie w całej pierwszej części sezonu.

Po powrocie do zdrowia, Wolfowi nie udało się przekonać do siebie szkoleniowca i czas głównie spędzał na ławce rezerwowych. W całym sezonie zaliczył tylko pięć występów w Bundeslidze, spędzając na boisku zaledwie 53 minuty.

Komentarze