Doświadczony napastnik przedłużył kontrakt z Bayernem

Thomas Mueller (w środku)
Pressfocus Na zdjęciu: Thomas Mueller (w środku)

Thomas Mueller zdecydował się przedłużyć kontrakt z Bayernem. We wtorek klub poinformował o dojściu do porozumienia z napastnikiem, który pozostanie w klubie przynajmniej do końca czerwca 2024 roku. Następny w kolejce do parafowania nowej umowy jest Manuel Neuer.

  • Thomas Mueller przedłużył kontrakt z Bayernem Monachium
  • Niemiec gra w barwach Bawarczyków od początku swojej kariery
  • Nowa umowa będzie obowiązywała do czerwca 2024 roku

Niewielu pozostało tak lojalnych piłkarzy

Z uwagi na przedłużające się negocjacje Bayernu z Muellerem spekulowano, że Niemiec może nawet odejść tego lata z klubu. Wiemy już, że tak się nie stanie. Thomas Mueller podpisał nową umowę, która będzie obowiązywała do 30 czerwca 2024 roku. Nie poinformowano jednak, czy w nowym kontrakcie zawarto klauzulę, umożliwiającą automatycznie przedłużenie jej o kolejne 12 miesięcy, tak jak podejrzewały niemieckie media. 

Zadowolenia z takiego obrotu spraw nie krył dyrektor techniczny mistrza Niemiec – Oliver Kahn. Były bramkarz Bawarczyków określił Muellera mianem legendy klubu. 

– Thomas Müller to ikona, która nosi w sercu herb klubu. Bayern zawsze charakteryzował się ciągłością, dlatego cieszymy się, że udało nam się przedłużyć kontrakt tego ważnego gracza. Jest kimś, kto przewodzi zespołowi, a także jest ważną postacią w szatni ze swoją osobowością – stwierdził Niemiec

Szczęśliwy z powodu przedłużenia współpracy z Bayernem Monachium jest także sam napastnik. Opowiedział o tym w rozmowie z klubowymi mediami. 

– Cieszę się, że przedłużyłem dziś moją umowę z Bayernem Monachium do 2024 roku. Podróż, którą przebyliśmy, odkąd wstąpiłem do akademii FCB w 2000 roku, była do tej pory fantastyczną historią sukcesu. Czuję przyjemność przy noszeniu czerwonego koloru rok po roku, na boisku i poza nim – nawet jeśli wiatr wieje od czasu do czasu w twarz, to dalej podążamy razem! – stwierdził podekscytowany napastnik.

Sezon 2022/23 będzie dla 32-latka już 15 sezonem w barwach seniorskiej drużyny Bayernu Monachium. Niemiec rozegrał dla klubu 624 mecze, w których zdobył 226 bramek i zanotował 242 asysty.

Czytaj dalej: Effenberg: Lewandowski i Mueller powinni zrezygnować z kadry

Komentarze