Remis w Bremie

Bundesliga
Na zdjęciu: Bundesliga

W ostatnim sobotnim spotkaniu 19. kolejki niemieckiej Bundesligi, Werder Brema zremisował przed własną publicznością z Eintrachtem Frankfurt 2:2 (1:1). Gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie, najpierw za sprawą Maximiliana Eggesteina, a później Harnika, ale goście odpowiadali bramkami Rebicia i Hallera.

Na dwie zmiany po zwycięstwie w Hanowerze zdecydował się trener Kohfeldt – zamiast Sahina i Rashicy mogliśmy oglądać Bargfrede i Johannesa Eggesteina. Także dwóch piłkarzy po wygranej z Freiburgiem wymienił trener Hutter – N’Dicka i Fernandes zostali zastąpieni przez Falette’a i de Guzmana.

Od początku spotkania groźniejsze ataki konstruowali goście – w dziesiątej minucie, efektowny strzał nożycami w wykonaniu Jovicia wybronił Pavlenka, a osiem minut później, po centrze de Guzmana z rzutu wolnego, minimalnie niecelnie główkował Haller.

W 27. minucie prowadzenie objęli jednak gospodarze – kapitalną indywidualną akcją popisał się Maximilian Eggestein, który poradził sobie w szesnastce z trzema obrońcami, a następnie pokonał bramkarza gości.0

Osiem minut później było już jednak 1:1 – po drugiej stronie boiska, przepięknym, technicznym strzałem popisał się Rebić. W końcówce pierwszej połowy bliski zdobycia drugiej bramki był Maximilian Eggestein, którego strzał na słupek zdołał sparować Trapp.

Druga odsłona rozpoczęła się od gola dla gospodarzy – w 52. minucie, prostopadłym podaniem linię obrony przeszył Kruse, a Harnik sprytnie puścił sobie futbolówkę obok bramkarza, a następnie posłał ją do pustej siatki. Pięć minut później mogło być już nawet 3:1, ale silne uderzenie Maxa Kruse zdołał zatrzymać Trapp.

W 68. minucie do gry wrócili jednak goście z Frankfurtu – ręką we własnym polu karnym zagrał leżący na ziemi Augustinsson, a ze stoickim spokojem jedenastkę wykorzystał Haller. Cztery minuty później, bramkarza Werderu nożycami próbował zaskoczyć Jović, ale trafił w Pavlenkę.

Z dążenia do wygranej nie rezygnowali także gospodarze, którzy dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, znów wypracowali sobie klarowną sytuację – tym razem po dośrodkowaniu z lewej flanki, piłkę po strzale głową Maximiliana Eggesteina odbił przed siebie Trapp.