RB Lipsk zwolnił swojego trenera!

Jesse Marsch
PressFocus Na zdjęciu: Jesse Marsch

RB Lipsk poinformował, że klub rozstał się z Jessem Marschem za porozumieniem stron. Byki w piątek przegrały swoje trzecie ligowe starcie z rzędu, co było kroplą, która przelała czarę goryczy. Przeciwko Manchesterowi City zespół wicemistrzów Niemiec poprowadzi dotychczasowy asystent Marscha, Achim Beierlorzer.

  • RB Lipsk poinformował o zwolnieniu Jessego Marscha po porażce Byków z Unionem Berlin (1:2)
  • W starciu z Manchesterem City zespół poprowadzi dotychczasowy asystent Amerykanina, Achim Beierlorzer
  • Postać nowego głównego trenera zostanie ogłoszona w najbliższym czasie

Jesse Marsch nie jest już trenerem RB Lipsk!

RB Lipsk poinformował o zwolnieniu Jessego Marscha. Obie strony doszły do porozumienia w sprawie zakończenia współpracy. Klub nie ukrywa, że decyzja zapadła po piątkowej porażce Byków w starciu z Unionem Berlin (1:2).

Rozstanie z Jessem Marschem nie było dla nas łatwe, bo wysoko oceniam go zarówno jako osobę, jak i trenera. Szkoda, że sprawy nie potoczyły się tak, jak zakładaliśmy, przez co taki krok stał się konieczny. Niestety rozwój, na jaki liczyliśmy i wyniki nie były takie, jakie sobie założyliśmy. Tą decyzją chcemy wysłać impuls. Nasi zawodnicy mają obowiązek i oczekuję, że nasz zespół pokaże swój potencjał i jakość na boisku. Chcę podziękować Marschowi za pracę i życzyć mu wszystkiego najlepszego, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym – powiedział prezes RB Lipsk, Oliver Mintzlaff.

Tymczasowo obowiązki Amerykanina przejmie jego dotychczasowy asystent, Achim Beierlorzer. To on poprowadzi zespół w starciu z Manchesterem City. Długofalowy następca Marscha zostanie ogłoszony w najbliższej przyszłości.

Byki nie mogły początku sezonu uznać za udany. W Bundeslidze zajmują rozczarowujące, jedenaste miejsce, ze stratą aż szesnastu punktów do liderującego Bayernu Monachium. Nie mają też szans na awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Nadchodzące starcie z Manchesterem City będzie jednak kluczowe w kontekście ewentualnego zajęcia trzeciego miejsca w grupie, co da wicemistrzom Niemiec występy w Lidze Europy na wiosnę.

RB Lipsk
Manchester City
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 7. grudnia 2021 18:45.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Zobacz również: Głęboka frustracja BVB. Marco Rose i Emre Can bez litości dla arbitra po Der Klassiker.

Komentarze