RB Lipsk – Borussia Dortmund: hit Bundesligi rozstrzygnięty

Piłkarze RB Lipsk
Pressfocus Na zdjęciu: Piłkarze RB Lipsk

W meczu RB Lipsk – Borussia Dortmund nie zabrakło goli. Więcej strzelili ich gospodarze, którzy cieszyli się ze zwycięstwa 2:1 w hicie 11. kolejki Bundesligi.

Lipsk zmniejszył dystans do czołówki

W pierwszej połowie meczu na Red Bull Arenie, Borussia Dortmund kompletnie nie istniała. Dała się zdominować graczom z Lipska, którzy byli wyraźnie lepsi, co potwierdzili w 29. minucie. Wówczas Josko Gvardiol zaliczył asystę przy trafieniu Christophera Nkunku. Francuz wbiegł w pole karne i wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Po zmianie stron nastąpiło przebudzenie ekipy z Dortmundu. Borussia doprowadziła do remisu w 52. minucie. Wtedy podawał Thomas Meunier, a akcję kończył Marco Reus. Niemiec minął bramkarza i umieścił futbolówkę w siatce.

Na niekorzyść gości działał fakt, że Lipsk nie pogorszył swojego poziomu gry i wciąż spisywał się bardzo przyzwoicie. Celem gospodarzy był komplet punktów. Misja ta została zrealizowana, do czego przyczynił się Nkunku. To on do gola dołożył asystę. Z jego decydującego podania skorzystał Yussuf Poulsen. Tym samym Duńczyk zapewnił Lipskowi zwycięstwo 2:1. Dzięki niemu klub ten do miejsca gwarantującego udział w Lidze Mistrzów, traci tylko punkt.