Thomas Mueller i Robert Lewandowski
Thomas Mueller i Robert Lewandowski fot. PressFocus

Przemiana Lewandowskiego. Kolega z drużyny pod wrażeniem

Robert Lewandowski zadziwia nie tylko cały piłkarski świat, ale również kolegów z Bayernu Monachium. Podczas konferencji przed spotkaniem Ligi Mistrzów z Lokomotiwem Moskwa, słów pochwał w kierunku polskiego napastnika nie szczędził Thomas Mueller. Były reprezentant Niemiec stwierdził, że fakt, że Robert Lewandowski jest tak “wyjątkowy”, wynika również z ważnnego kroku, jaki wykonał superstrzelec Bayernu.

Czytaj dalej…

W poprzednim sezonie Lewandowski zdobył 55 bramek w zaledwie 47 występach dla Bayernu we wszystkich rozgrywkach. Pozwoliło mu to zdobyć nie tylko kolejną koronę króla strzelców Bundesligi, ale także zdystansował rywali w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników Ligi Mistrzów.

Polak wcale nie zamierza na tym poprzestawać. W obecnym sezonie zdobył już dziesięć bramek w pięciu ligowych spotkaniach. We wtorkowy wieczór będzie również starał się o otworzenie konta bramkowego w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Przemiana Lewandowskiego

Mueller podczas przedmeczowej konferencji prasowej, pytany o Lewandowskiego, zwrócił uwagę na przemianę, jaką przeszedł reprezentant Polski. – Od dawna chciał zdobywać wiele bramek. Teraz chce strzelać gole, aby wygrywać mecze razem z zespołem – powiedział Mueller. – Nie możesz chwalić go wystarczająco wysoko. Trzeba się cieszyć, że zrobił ten krok. Dużo radości daje mu także możliwość asystowania – kontynuował.

– Jest bardzo zaangażowany w naszą grę, może nawet bardziej niż dotychczas. Oczywiście zawsze przyczyniał się do tego swoimi bramkami i umiejętnościami. Ale to, co dzieje się od ostatniego roku, jest wyjątkowe – kontynuował doświadczony Niemiec.

W obecnym sezonie Lewandowski może się pochwalić już dwoma hattrickami. Najpierw zdobył cztery gole w meczu z Herthą Berlin, a w ostatni weekend trzy razy trafił do siatki Eintrachtu Frankfurt. – Inni zawodnicy, w tym ja, potrzebują całej kariery, aby skompletować hattricka czy dwa. On robi to regularnie. Dlatego jest bardzo wyjątkowy – skomentował wyczyn kolegi z drużyny Mueller.

Komentarze