Polski napastnik surowo oceniony. Jeden z najgorszych w Bundeslidze

Magazyn Kicker uznał transfer Dawida Kownackiego do Werderu Brema za jeden z najgorszych w Bundeslidze. Polak od początku sezonu rozczarowuje.

Dawid Kownacki
Obserwuj nas w
IMAGO / Beautiful Sports / Gawlik Na zdjęciu: Dawid Kownacki
  • Dawid Kownacki latem zamienił Fortunę Dusseldorf na Werder Brema
  • Polak miał grać pierwsze skrzypce w nowej drużynie
  • Od początku sezonu 2023/2024 regularnie zawodzi
  • Kicker uznał Kowanckiego za jeden z najgorszych transferów

Dawid Kownacki zawodzi. Kicker nie miał litości dla Polaka

Dawid Kownacki miał zanotować ogromny krok naprzód, przenosząc się z drugoligowej Fortuny Dusseldorf do Werderu Brema. Piłkarz, kibice klubu i włodarze wiązali z tym ruchem ogromne nadzieje.

– Cieszymy się, że udało nam się przekonać Dawida do naszej koncepcji i że zdecydował się pójść drogą Werderu, bo wiedzieliśmy, że inne kluby w Bundeslidze też starają się go pozyskać. Jesteśmy przekonani, że wzbogaci nas swoimi umiejętnościami ofensywnymi – mówił o transferze Clemens Fritz, szef skautingu w Werderze Brema.

Rzeczywistość dla Kownackiego okazuje się brutalna. Polak w tym sezonie Bundesligi rozegrał 6 meczów, przebywając na boisku przez 207 minut. W tym czasie nie zanotował żadnej bramki, co wpłynęło na bezlitosną opinię Kickera. Niemiecki magazyn ocenił transfery poszczególnych drużyn w skali 1-10. Polski napastnik otrzymał jedynkę, co oznacza, że jest jednym z najgorszych w zestawieniu.

Według informacji serwisu 90min.de niedługo może dojść do niespodziewanego powrotu Kownackiego. Fortuna Dusseldorf jest zainteresowana wypożyczeniem Polaka.

Komentarze