Oficjalnie: Hertha wybrała trenera na nowy sezon

Pal Dardai
Pal Dardai Pressfocus

Hertha Berlin poinformowała na oficjalnej stronie klubowej, że jej trenerem na sezon 2021/2022 będzie dotychczasowy opiekun Pal Dardai.

  • Hertha dokonała wyboru trenera na nowy sezon
  • Włodarze klubu z Berlina postawili na sprawdzone rozwiązanie
  • Klub ze stolicy Niemiec poprowadzi aktualny szkoleniowiec Pal Dardai

Hertha stawia na sprawdzone rozwiązanie

24 stycznia 2021 roku Hertha poinformowała, że dotychczasowy trener Bruno Labbadia został zwolniony. Czarę goryczy przelała porażka 1:4 z Werderem Brema. Berlińczycy spisywali się wówczas fatalnie. Mieli tylko dwa punkty przewagi nad miejscem oznaczającym konieczność gry w barażach o utrzymanie w Bundeslidze.

Włodarze Starej Damy postanowili, że to odpowiedni moment, aby na Stadion Olimpijski wrócił były zawodnik – Pal Dardai. Węgier grał w barwach Herthy przez 15 lat. To właśnie w tej drużynie zakończył piłkarską karierę. Następnie szkolił młodzieżowe zespoły berlińczyków, z krótką przerwą na bycie selekcjonerem reprezentacji Węgier.

Szansę poprowadzenia pierwszej drużyny Herthy otrzymał w lutym 2015 roku. Ze swoimi podopiecznym awansował do fazy grupowej Ligi Europy, ale zajął ostatnie miejsce. Z posadą pierwszego szkoleniowca Starej Damy pożegnał się w czerwcu 2019 roku. Od tego momentu pracował w Berlinie z młodzieżą.

Dardai na pokład został ponownie wezwany 25 stycznia tego roku. Prowadził Herthę w 16 meczach, a bilans jest następujący: cztery zwycięstwa, sześć remisów i tyle samo porażek. To wystarczyło, aby berlińczycy utrzymali się w Bundeslidze z przewagą dwóch punktów nad strefą barażową. Węgierski trener został obdarzony kredytem zaufania i będzie odpowiadał za wyniki Herthy także w kampanii 2021/2022.

Czytaj także: Koeln pokazało klasę w rewanżu i utrzymało się w Bundeslidze

Komentarze